FAA opóźnia wprowadzenie nowych przepisów dotyczących operowania UAV

FAA

Branża lotnicza oczekiwała, iż do końca stycznia br., Federalna Administracja Lotnictwa USA (FAA) ogłosi poprawki w regulaminie ograniczające stosowanie małych bezzałogowych statków powietrznych w przestrzeni powietrznej Stanów Zjednoczonych, ale Agencja bez wyjaśnienia tej kwestii, opóźniła wprowadzenie nowych zasad do niesprecyzowanego terminu wiosną tego roku.

Na swojej stronie internetowej, Agencja twierdzi, że pierwotnie miała nadzieję opublikować nowe zasady w zeszłym roku: "W kwietniu 2008 roku Komitet ds. Tworzenia Przepisów Lotniczych FAA (ARC) zapoznał się z problemami operacyjnymi i bezpieczeństwa i wydał zalecenia w sprawie sposobu postępowania przy operowaniu małymi bezzałogowymi statkami powietrznymi (UAV). Agencja otrzymała zalecenia ARC i przygotuje stosowne przepisy, które zostaną opublikowane w 2011 roku".

Dziennik The Times zauważył, że w okolicach Los Angeles, pośrednicy w handlu nieruchomościami zostali ostrzeżeni przez Los Angeles Police Department, że nie mogą wykorzystywać nagrań prywatnych posesji nakręconych przy pomocy bezzałogowych konstrukcji, wyjaśniając, iż filmy te mogą być zagrożeniem dla bezpieczeństwa i naruszeniem przepisów FAA.

Czytelnicy LA Times jednak komentowali na łamach strony internetowej wydawnictwa, iż miejscowa policja rzeczywiście ostrzegała pośredników w handlu nieruchomościami, iż nie mogą operować prywatnymi UAV poniżej 400 stóp nad poziomem gruntu, ale jednocześnie niejednokrotnie przekraczała swoje uprawnienia i w tym czasie robiła dokładnie to samo.

Więcej informacji dostępnych jest tutaj

Źródło: aero-news.net
comments powered by Disqus