Embraer Phenom 300 najpopularniejszym odrzutowcem biznesowym

Embraer Phenom 300

Firma Embraer poinformowała, iż w ubiegłym roku dostarczyła do swoich klientów 63 odrzutowce biznesowe Phenom 300, co sprawiło, że po raz kolejny był to najpopularniejszy biznes jet we wszystkich kategoriach.

Według raportu Stowarzyszenia Producentów General Aviation (GAMA), dla modelu Phenom 300 jest to czwarty rekordowy rok z rzędu, a od rozpoczęcia sprzedaży w 2013 r., samolot ten został dostarczony do 266 odbiorców.

"Jestem podekscytowany faktem, iż model Phenom 300 ponownie utrzymał tak ważną pozycję na rynku. Jesteśmy bardzo wdzięczni naszym klientom za potwierdzenie zaufania do oryginalnego projektu tego samolotu, jak również za ich wkład, który spowodował, że jest to najlepszy odrzutowiec w swojej klasie", powiedział Paulo Cesar Silva, prezes Embraer. "Potwierdzenie zaufania naszych klientów tylko wzmacnia naszą determinację, aby zapewnić jak najlepszą jakość obsługi klienta", dodał

W ciągu siedmiu lat od wprowadzenia do użytku, firma sprzedała prawie 400 ezgemplarzy Phenom 300. Samolot ten jest użytkowany w 30 krajach i do chwili obecnej jego flota spędziła w powietrzu blisko 500 tys. godzin. Producent podkreśla, iż kontynuuje inwestycje aby podnieść komfort, poziom technologii i efektywność operacyjną samolotu. Phenom 300 jest także jednym z najszybszych lekkich odrzutowców biznesowych, który ustanowił wiele rekordów prędkości uznanych przez NAA oraz FAI.

Źródło: aero-news.net
comments powered by Disqus