Przejdź do treści
Pasażerowie na pokładzie samolotu, fot. Business Insider
Źródło artykułu

Dotkliwe kary finansowe dla pasażerów, którzy atakowali personel pokładowy

Federalna Administracja Lotnictwa USA (FAA) zaproponowała kary w wysokości, odpowiednio, 15 tys. i 7,5 tys. dolarów, dla dwóch pasażerów linii lotniczych za fizyczną napaść i ingerowanie w pracę stewardes, które instruowały ich, aby zgodnie z obowiązującymi przepisami zakrywali twarze. W sierpniu 2020 r. pasażer lotu Allegiant Air z Clearwater na Florydzie do Mascoutah w stanie Illinois wielokrotnie wykrzykiwał przekleństwa i uderzał stewardesę, a także wyrywał jej słuchawkę interkomu, gdy ta rozmawiała z kapitanem informując o sytuacji na pokładzie. Zachowanie tego mężczyzny spowodowało, że kapitan zdecydował się przekierować lot. W tym przypadku FAA zaproponowała karę w wysokości 15 tys. dolarów.

Również w sierpniu 2020 r. pasażer lecący liniami SkyWest Airlines z Atlanty do Chicago zdjął maskę, nieustannie zaczepiał innych pasażerów i w pewnym momencie złapał za pośladek stewardesy, która przechodziła obok niego. W jego przypadku FAA zaproponowała karę w wysokości 7,5 tys. dolarów. Chociaż brak zakrycia twarzy nie jest sam w sobie naruszeniem prawa federalnego, to zabrania ono fizycznej napaści lub grożenia fizycznym atakiem na członków załogi samolotu lub kogokolwiek innego przebywającego na jego pokładzie.

Pasażerowie podlegają sankcjom cywilnym za przewinienie, które może zagrozić bezpieczeństwu lotu poprzez zakłócenie lub odwrócenie uwagi personelu pokładowego od obowiązków związanych z bezpieczeństwem. Ponadto prawo federalne USA przewiduje kary grzywny i więzienia dla pasażerów, którzy przeszkadzają w wykonywaniu obowiązków członka załogi poprzez napaść lub jego zastraszanie. Obaj pasażerowie mają 30 dni od otrzymania decyzji FAA na udzielenie odpowiedzi agencji.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony