Przejdź do treści
AERO Friedrichshafen
Źródło artykułu

AERO 2011 za trzy tygodnie we Friedrichshafen

W dniach od 13 do 16 kwietnia, w niemieckim Friedrichshafen, odbędzie się kolejna edycja targów lotniczych AERO, na których zaprezentuje się ok. 550 wystawców z 26 krajów. Na 90000 metrach kwadratowych powierzchni wystawienniczej oferowane będą zarówno produkty, jak i usługi. Połowa wszystkich wystawców pochodzić będzie spoza Niemiec, co tym bardziej jeszcze uwydatnia międzynarodowe znaczenie AERO.

Ubiegłoroczna impreza odniosła znaczący sukces, którego osiągnięcie, jak zapowiedzieli organizatorzy, jest celem również i w tym roku. Z czołówki producentów przemysłu lotnictwa ogólnego, udział zapowiedzieli m.in. Autogyro, Flight Design, Tecnam, Centurion, Eurocopter, Diamond oraz Shell, a także działający w branży szybowców Schleicher, Stemme i Schempp-Hirth.

Podobnie jak przed rokiem, dwa hangary będą przeznaczone wyłącznie dla firm prezentujących śmigłowce. Na wystawie statycznej pojawią się wiatrakowce, jak również ciężkie śmigłowce transportowe, a 15 kwietnia, na jeziorze Bodeńskim swoje możliwości zaprezentują helikoptery ratownicze.

Jedna z hal będzie poświęcona tematycznej wystawie E-Flight, której w tym roku będzie przyświecało motto: ekologiczne - elektryczne – ewolucyjne. Trzeci raz w historii innowacyjne firmy zaprezentują przyjazne środowisku silniki, ekologiczne paliwa oraz technologie akumulatorów lotniczych. Kolejnym znaczącym wydarzeniem będzie ogłoszenie zwycięzcy nagrody Lindbergh Electric Aircraft Prize (LEAP), która zostanie wręczona przez Erika Lindbergha, wnuka lotnika Charlesa Lindbergha. Laur jest przyznawany za wybitne osiągnięcia i innowacje w dziedzinie elektrycznego lotu.

Dodatkowo organizatorzy przygotowali wykłady i seminaria, które prowadzone będą przez specjalistów w swoich dziedzinach, a także konferencje, prezentacje oraz otwarte dyskusje. Gospodarzem wielu spotkań będzie Stowarzyszenie AOPA. Na wystawie nie zabraknie także polskich akcentów, a swój udział już potwierdziło 10 firm "znad Wisły": Air Res Aviation, Allstar PZL Glider, Avionic, Celier Aviation, Ekolot, Fk Lightplanes, Solaris Group Aviation and Wind, Zakład Szybowcowy „Jeżów”, Zakłady Lotnicze Margański & Mysłowski oraz Zakłady Lotnicze „3Xtrim”. 

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony