Lot pożegnalny kpt. pil. Sławomira Moczarnego

Lot pożegnalny kpt. pil. Sławomira Moczarnego (fot. kpt. M.Nojek)

W dniu 29.08.2019 roku kapitan pilot Sławomir Moczarny odbył swój ostatni lot w lotnictwie wojskowym. Lot pożegnalny odbył sie zgodnie z Ceremoniałem Wojskowym.

Pożegnanie miało miejsce na płycie lotniska w Krakowie - Balicach, podczas uroczystej zbiórki którą prowadził szef sztabu bazy, od którego meldunek o gotowości do lotu przyjął zastępca dowódcy płk mgr inż. Grzegorz Kot.

Po złożeniu meldunku złoga udała się do samolotu Casa C-295M, na którym wykonywali zadania lotnicze w 8. BLTr. Po wykonaniu lotu kpt. Moczarny dokonał symbolicznego pożegnania się z samolotem.

Następnie, kpt. Moczarny podziękował swoim kolegom za dotychczasową służbę, w tym w szczególności za pełen profesjonalizm wszystkich służb zabezpieczających loty, dzięki którym możliwe było bezpieczne ich wykonywanie. Uroczystość zakończyła się złożeniem pilotowi gratulacji i najlepszych życzeń przez ich kolegów.

 
 
(fot. kpt. M.Nojek)

Oficjalne pożegnanie z mundurem odbyło się podczas uroczystej zbiórki w Sali Tradycji 8. BLTr. gdzie zebrali się przełożeni, koledzy i przyjaciele żołnierza kończącego służbę wojskową.

Dowódca 8. Bazy Lotnictwa Transportowego płk pil. Paweł Bigos podziękował odchodzącemu do rezerwy żołnierzowi za dotychczasową służbę w Wojsku Polskim a w szczególności za służbę na  rzecz 8. Bazy Lotnictwa Transportowego. Płk Bigos stwierdził, że kpt. Moczarny włożył bardzo dużo pracy na rzecz lotnictwa transportowego, które wiele mu zawdzięcza. Dowódca bazy życzył kapitanowi powodzenia w cywilnym życiu oraz zapowiedział, że drzwi 8. BLTr będą dla niego zawsze otwarte.

Po pamiątkowych zdjęciach nastąpiło składanie życzeń oraz wpis do Księgi Pamiątkowej 8. BLTr.

 
(fot. kpt. M.Nojek)

Kpt. pil. Sławomir Moczarny służbę wojskową rozpoczął jako podchorąży w Wyższej Szkole Oficerskiej Sił Powietrznych w 2001 roku.
Od 2005 roku służył w 41. eskadrze lotnictwa taktycznego a następnie w 13. eskadrze lotnictwa transportowego. Od 2010 roku pełnił służbę w 8. Bazie Lotnictwa Transportowego.

W okresie służby wojskowej odznaczony został Brązowym Medalem "Siły Zbrojne w Służbie Ojczyzny" oraz "Za zasługi dla Obronności Kraju", "Gwiazdą Afganistanu" oraz "Gwiazdą Załóg Lotniczych".

kpt. M.Nojek

Źródło: 8. Baza Lotnictwa Transportowego
comments powered by Disqus