16 Akcja Serce wykonana przez załogę z 8 BLTr

M28 Bryza z 8.BLTr (fot. Bartosz Bera)

W Niedzielę Wielkanocną lotnicy z 8. Bazy Lotnictwa Transportowego zrealizowali lot o statusie "Hospital". To szesnasta w tym roku Akcja Serce wykonana przez Naszych żołnierzy.

Samolot wraz z zespołem transplantologów odbył lot po trasie Kraków-Szczecin-Katowice-Kraków. Zadanie lotnicze wykonane było na rzecz Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu. Już szesnaście razy w tym roku lotnicy pomagali transplantologom w ratowaniu ludzkiego życia.

Loty wykonywane w ramach Akcji Serce to szczególny typ lotów, dzięki którym możliwe jest ratowanie ludzkiego życia. Dzięki wspólnemu wysiłkowi żołnierzy – pilotów, techników i całej grupy personelu naziemnego, a także lekarzy możliwe jest ratowanie ludzkiego życia. Współpraca transplantologów i lotników trwa od 1988, kiedy to podpisano pierwszą umowę na nieodpłatne świadczenie przez wojsko usług transportu lotniczego dla ośrodków transplantacyjnych.

Od początku roku żołnierze Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych udzielili wsparcia ratującym ludzkie życie medykom szesnaście razy. Wszystkie loty zostały zrealizowane przez załogę z 8 Bazy Lotnictwa Transportowego.

Źródło: 8. Baza Lotnictwa Transportowego
comments powered by Disqus