Przejdź do treści
Śmigłowce Mi-24 (fot. 56 Baza Lotnicza)
Źródło artykułu

56. Baza Lotnicza obchodziła swoje święto

Słoneczna i ciepła sobota, 16 maja była głównym dniem obchodów Święta Jednostki – 56. Bazy Lotniczej w Inowrocławiu.

Chcielibyśmy wszystkim podziękować za uczestnictwo w naszym święcie. Wszystkim dowódcom jednostek i szefom instytucji, którzy przygotowali to co mogliśmy podziwiać na ziemi i w powietrzu. Wszystkim tym, którzy byli organizatorami i tym, którzy budowali atmosferę tej uroczystości oraz przyjaciołom i sympatykom jednostki. Całemu personelowi technicznemu za przygotowanie sprzętu do pokazów. Wreszcie dziękujemy mieszkańcom Inowrocławia i wszystkim tym, którzy specjalnie na ten dzień do nas przyjechali z całej Polski. Staraliśmy się zadowolić was wszystkich i każdego z osobna. Pewnie nie zawsze to się udało, ale bardzo się staraliśmy i zapewniamy Was, że włożyliśmy w to mnóstwo pracy i wysiłku. Postaramy się, aby następne imprezy były jeszcze lepsze.

Niemal tradycją się stało, że w przeddzień uroczystości w Muszli Koncertowej Parku Solankowego wystąpił Rezprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego. W tym roku zagrała Orkiestra Koncertowa tego zespołu.

Dzień święta rozpoczął się od mszy św. polowej w hangarze eskadry obsługi o godz. 8.30. Następnie o godz. 9.30 rozpoczęła się uroczysta zbiórka, na której odczytano okolicznościowe rozkazy, wręczono medale, listy gratulacyjne i pochwalne.


Su-22 (fot. 56 Baza Lotnicza)

Od godz. 11.00 rozpoczął się oficjalnie, uświetniający Święto Jednostki - 3. Kujawski Piknik Śmigłowcowy. W jego ramach od godz. 12.00 mogliśmy podziwiać dynamiczny pokaz w powietrzu; pary Su-22 ze Świdwina, zespołu akrobacyjnego "ORLIKI" z Radomia, Mi-24 z Pruszcza Gdańskiego, pododdziałów 25 Brygady kawalerii Powietrznej z Tomaszowa Mazowieckiego oraz pary Mi-24 z naszej jednostki.


Zespół akrobacyjny "ORLIKI" z Radomia (fot. 56 Baza Lotnicza)

Do godz. 16.00 na scenie prezentowały sie zespoły taneczne i muzyczne oraz soliści z Kujawskiego Centrum Kultury w Inowrocławiu i Klubu 56. Bazy Lotniczej. Dzieci mogły korzystać z parku zabaw, strefy konkursów sprawnościowych oraz punktów pokazowych przygotowanych przez zaproszonych gości z innych jednostek. Na boiskach rozegrano mecze w piłkę nożną i siatkową reprezentacji miasta Inowrocławia i 56. Bazy Lotniczej. Żołnierze bazy okazali sie bardzo gościnnymi i oddali zwycięstwo zespołom przeciwnym.

Nalęży również podkreślić, że zapas pecha w pogodzie wyczerpaliśmy w roku ubiegłym i w tym roku, podczas trwania imprezy, na nikogo nie spadła ani jedna kropla deszczu.

Więcej zdjęć na profilu 56. Bazy Lotniczej

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony