Sukcesy spadochroniarzy z OSWRiS

Skok z flagą (fot. por. Raczkiewicz / OSWRiS)

W Ośrodku Szkolenia Wysokościowo-Ratowniczego i Spadochronowego w Poznaniu zakończył się sezon skoków spadochronowych.

Ośrodek Szkolenia Wysokościowo Ratowniczego i Spadochronowego zakończył trwające od marca spadochronowe szkolenie specjalistów służby wysokościowo-ratowniczej i treningi Reprezentacji Wojska Polskiego. W Ośrodku w 2017 roku wykonano bezpiecznie 2666 skoków spadochronowych w tym między innymi pokazowe skoki z flagami.

Kadra Ośrodka zorganizowała 6 zgrupowań szkoleniowych dla Spadochronowej Reprezentacji WP (4 krajowe i 2 zagraniczne), liczne szkolenia w tunelu aerodynamicznym oraz kursy układania spadochronów zapasowych, przeszkolono Lotniczych Instruktorów Spadochronowych oraz zorganizowano szkolenia dla kadry Ośrodka i innych specjalistów służby wysokościowo-ratowniczej połączone z praktycznym wykonywaniem skoków spadochronowych.

 

Spadochronowa reprezentacja Wojska Polskiego uczestniczyła w zawodach w Polsce i za granicą. Plasując się w czołówce światowej.

Puchar Świata w celności lądowania składał się z 6 startów w różnych lokalizacjach:
• 08-10.06.2017 r. Chorwacja
• 23-25.06.2017 r. Słowenia
• 27-30.07.2017 r. Niemcy
• 10-13.08.2017 r. Włochy
• 07-10.09.2017 r. Austria
• 15-24.09.2017 r. Szwajcaria

W pucharze świata w celności lądowania w Słowenii oraz w Niemczech sierż. Rafał Zgierski zdobył drugie miejsce w skokach indywidualnych. W Niemczech reprezentacja zdobyła srebrny medal drużynowo (st. kpr. Tomasz Rapita, st. szer. Rafał Filus, st. szer. Piotr Kut, kpr. Tomasz Podstawka, sierż. Rafał Zgierski). W m. Belluno we Włoszech także 2 miejsce uzyskała mjr Monika Bekhit w kategorii indywidualnej.

XXI Puchar Polski Para SKI w Szczyrku i Bielsko Białej przyniósł szer. Wojciechowi Gruszczyńskiemu 1 miejsce w celności lądowania oraz 1 miejsce w wieloboju spadochronowym.

W Spadochronowych Mistrzostwach Europy w FS4 w Niemczech por. Iwona Raczkiewicz wywalczyła brązowy medal, a w Otwartych Tunelowych Mistrzostwa Polski w FS4 w Katowicach oraz w Lidze Mistrzów Flyspot 1 miejsce.

W 47. Mistrzostwach Wojska Polskiego w Kobylnicy Ośrodek uzyskał 1 miejsce drużynowo, a st. szer. Piotr Kut odebrał srebrny medal.

 

Tekst i zdjęcia: por. Raczkiewicz / OSWRiS

Źródło: 4 Skrzydło Lotnictwa Szkolnego
comments powered by Disqus