Pożegnanie oficerów Lotniczej Akademii Wojskowej

Pożegnanie oficerów 4 SLS, fot. 4 Skrzydło Lotnictwa Szkolnego

Władze Uczelni wraz z kadrą i pracownikami Lotniczej Akademii Wojskowej 31 stycznia br. uroczyście pożegnali ppłk. Jana Michtę, ppłk. Arkadiusza Pawlika, ppłk. Włodzimierza Ceglarskiego, ppłk. Mieczysława Królika oraz mjr. Pawła Przybyłko, którzy zakończyli zawodową służbę wojskową.

Rektor–Komendant gen. bryg. pil. dr Piotr Krawczyk podziękował żołnierzom za służbę na rzecz Lotniczej Akademii Wojskowej oraz wielokrotnie podkreślał osiągnięcia i zaangażowanie w wykonywanie powierzonych zadań.

Zgromadziła nas tu okoliczność niezwykle emocjonująca. Tutaj mamy do czynienia z ludźmi, dla których pożegnanie jest przejściem do innego etapu życia. Baltazar Gracjan w swojej książce pisał, że "człowiek nie rodzi się od razu zdolny do życia, ale uczy się go z biegiem lat. Doskonali się i rozwija w różnych sferach, aż w końcu dochodzi do szczytu swoich możliwości.

Cechami świadczącymi o pełnej dojrzałości człowieka staje się subtelność jego upodobań, rozsądek, wyważenie w osądach, siła woli, skromność, wstrzemięźliwość oraz brak przesadności w słowach i czynach". Panowie jesteście dojrzałymi oficerami. Podjęliście decyzję, że czas się wypełnił. Włożyliście mnóstwo trudu i wysiłku w swoją pracę. Jestem przekonany, że odczuwacie satysfakcję ponieważ doskonale wypełniliście swoje zadanie – podkreślał generał Krawczyk.


Podczas uroczystości w imieniu Ministra Obrony Narodowej Mariusza Błaszczaka, Rektor-Komendant gen. bryg. pil. dr Piotr Krawczyk wręczył ppłk. Mieczysławowi Królikowi złoty medal „Za zasługi dla obronności kraju”. Za szczególne osiągnięcia podczas pełnionej służby wojskowej honorową bronią białą wyróżniono ppłk. Jana Michtę.

Zwieńczeniem uroczystego pożegnania była wspólna fotografia oraz złożone wpisy do księgi pamiątkowej Szkoły Orląt.

Źródło: 4 Skrzydło Lotnictwa Szkolnego
comments powered by Disqus