Wizyta laureata WOŚP w Łasku

Wizyta laureata WOŚP w Łasku

W dniu 10 lipca  2014 r.  32. Bazę Lotnictwa Taktycznego odwiedził laureat aukcji WOŚP "Dzień z życia pilota F-16" Pan Marek Świątkowski. Harmonogram wizyty był napięty i interesujący, zwłaszcza dla kogoś, kto tak jak Pan Marek interesuje się lotnictwem.

Po zapoznaniu się z wyposażeniem osobistym pilota i dopasowaniu kombinezonu lotniczego gość 32.BLT wziął udział w briefingu przedlotowym wraz z łaskimi pilotami. Swój lot Pan Marek odbył na symulatorze samolotu F-16 i zdaniem instruktora wykonał swoją misję na „5” co potwierdzone zostało stosownym certyfikatem.

Następnie laureat odbył szkolenie z zakresu obsługi fotela katapultowego, które jest niezbędne przed zajęciem miejsca w kabinie pilota.

Po wizycie w budynku symulatora nastąpił  kulminacyjny moment wizyty – zwycięzca licytacji WOŚP zasiadł  za sterami prawdziwego F-16 i przekołował po pasie startowym. Emocji było wiele, ale tylko tych najpiękniejszych towarzyszących spełniającym się marzeniom.Briefing polotowy Pan Marek odbył z pilotami Jastrzębi w „Sali u Piotra” dzieląc się wrażeniami z pobytu w łaskiej bazie. Podczas wizyty zwycięzcy aukcji towarzyszyła najbliższa rodzina.

Źródło: 32 Baza Lotnicza
comments powered by Disqus