Przekazanie obowiązków Dowódcy 31.BLT

Przekazanie obowiązków służbowych na stanowisku Dowódcy 31.BLT (fot. Piotr Łysakowski)

W dniu 09.06.2017 r. w 31. Bazie Lotnictwa Taktycznego odbyła się uroczystość przekazania obowiązków służbowych na stanowisku Dowódcy Bazy.

W hangarze H-1, pośród samolotów wielozadaniowych F-16, pod przewodnictwem Kapelana Garnizonu Poznań ks. płk. Mariusza Stolarczyka, została odprawiona msza święta w intencji żołnierzy i pracowników RON 31. BLT, będąca jednocześnie podziękowaniem ofiarowanym przez płk. pil. dr. inż. Grzegorza Ślusarza za lata dowodzenia na krzesińskim lotnisku.

Główne uroczystości, rozpoczęły się w samo południe złożeniem meldunku przez Dowódcę Uroczystości do Dowódcy 2. Skrzydła Lotnictwa Taktycznego płk. dypl. pil. Jacka Pszczoły.

Na przekazanie obowiązków licznie przybyli przedstawiciele władz województwa wielkopolskiego, władz samorządowych, służb mundurowych regionu, a także wielu instytucji z którymi na co dzień współpracuje 31. BLT.

Decyzją Ministra Obrony Narodowej, dotychczasowy Dowódca 31. BLT płk pil. dr inż. Grzegorz Ślusarz skierowany został na Podyplomowe Studia Polityki Obronnej w Narodowym Uniwersytecie Obrony w Waszyngtonie, a na Dowódcę 31. BLT wyznaczony został  płk pil. Rafał Zadencki. W imieniu Ministra Obrony Narodowej decyzje oficerom wręczył Dyrektor Departamentu Kadr MON Radosław Peterman.

Szczególną chwilą całej uroczystości było pożegnanie ze sztandarem 31. BLT obecnego Dowódcy, jak i powitanie z nim nowego Dowódcy Bazy. Ten symboliczny  moment był ważnym przeżyciem dla wszystkich żołnierzy 31. BLT, bo był to naoczny fakt przekazania nad nimi zwierzchnictwa i dowodzenia.

Podczas okolicznościowego przemówienia płk. pil. Grzegorz Ślusarz serdecznie podziękował całemu stanowi osobowemu bazy za trud i poświęcenie z jakim na co dzień wykonują swoje obowiązki służbowe, zapewniając bezpieczne użytkowanie samolotów F-16.

Płk pil. Rafał Zadencki, który po dwóch lata powraca do swojej macierzystej jednostki, gdzie rozpoczynał lotniczą służbę, zapewnił, że dzięki swojemu niemałemu doświadczeniu będzie czuwał i dbał o dalszy rozwój bazy posiadającej największy potencjał bojowy w Siłach Powietrznych RP.

Jak przystało na pożegnanie wśród lotniczego środowiska, nad miejscem uroczystości, w czasie grania „Mazurka Dąbrowskiego” oraz podczas defilady pododdziałów, dumnie przeleciały „Jastrzębie”.

Oprawę muzyczną, tego jakże ważnego wydarzenia, zapewniła niezawodna Orkiestra Reprezentacyjna Sił Powietrznych pod przewodnictwem mjr. Pawła Joksa.

Galeria zdjęć

mjr Krzysztof Terzyk

Źródło: 31 Baza Lotnictwa Taktycznego
comments powered by Disqus