Pożegnanie z 31. Bazą Lotnictwa Taktycznego

Pożegnanie z 31. Bazą Lotnictwa Taktycznego (kpt. Krzysztof Nanuś)

2 stycznia 2017 roku w Sali Tradycji 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego odbyło się pożegnanie dowódcy Grupy Działań Lotniczych płk pil. Pawła Marcinkowskiego.

2 stycznia 2017 roku w Sali Tradycji 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego w obecności koleżanek i kolegów z 31. BLT odbyła się uroczystość pożegnania odchodzącego na kolejne stanowisko służbowe dowódcy GDL płk pil. Pawła Marcinkowskiego.

Ppłk pil. Paweł Marcinkowski swoją służbę zawodową rozpoczął w 1996 roku na stanowisku starszego pilota w 9 Pułku Lotnictwa Myśliwskiego  w Zegrzu Pomorskim. W kolejnych latach zajmował różne stanowiska w 6 oraz 3 eskadrze lotnictwa taktycznego. W latach 2005 – 2007 odbył szkolenie na F-16 w USA a po powrocie zajmował kolejne stanowiska w 31. BLT. Brał u dział w szkoleniach TLP oraz był Dowódcą Komponentu Lotniczego biorącego udział w szkoleniu Red Flag na Alasce oraz Blue Flag w Izraelu. W 2010 roku przeszedł szkolenie instruktorskie w Tuscon, USA. W 2014 roku objął dowodzeniem 3 eskadrę lotnicza 31. BLT a w 2016 roku rozpoczął dowodzenie Grupą Działań Lotniczych. W chwili obecnej żegna mury 31. BLT aby zająć stanowisko Prorektora ds. wojskowych – Instruktora – Pilota w Wyższej Szkole Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie.   

Dowódca Bazy płk pil. dr inż. Grzegorz Ślusarz podziękował za wspólną prace i służbe na rzecz Bazy oraz  Sił Powietrznych oraz życzył dalszych sukcesów na nowym stanowisku służbowym. Płk Marcinskowki w swoich słowach podziekował wszystkim zebranym za lata wspólnej pracy.

kpt. Krzysztof Nanuś

Źródło: 31 Baza Lotnictwa Taktycznego
comments powered by Disqus