Kolejny lot w wykonaniu lotników 8.BLTr ratujący ludzkie życie

Samolot CASA C-295M w locie - widok z przodu (fot. 8bltr.wp.mil.pl)

12 listopada 2020 r. załoga z 8. Bazy Lotnictwa Transportowego zrealizowała lot ratujący życie w ramach Akcji Serce.

W czwartek krakowscy lotnicy wspólnie z transplantologami ze Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu zrealizowali Akcję Serce. Samolot CASA C-295M o numerze bocznym 020 wystartował do lotu o statusie "HOSPITAL" około godziny 10.

Załoga wraz z personelem medycznym odbyła lot po trasie Kraków – Krzesiny – Katowice. Zadanie zostało zrealizowane sprawnie i bez zakłóceń.

Powrót samolotu do macierzystej bazy nastąpił w godzinach wieczornych. Wspólna praca wojskowych lotników oraz transplantologów Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu po raz kolejny przyczyniła się do uratowania ludzkiego życia.

W tym roku to już dwudziesta szósta Akcja Serce w wykonaniu lotników 3. Skrzydła Lotnictwa Transportowego. Z tej liczby aż dziewiętnaście lotów ratujących życie wykonała 8. Baza Lotnictwa Tranportowego.

Na potrzeby Akcji Serce w 3. Skrzydle Lotnictwa Transportowego codziennie w gotowości utrzymywana jest załoga i samolot do wykonania lotu ratującego życie. Loty ratujące zycie wykonują załogi z 8. i 33. Bazy Lotnictwa Transportowego.

Źródło: 3. Skrzydło Lotnictwa Transportowego
comments powered by Disqus