Przejdź do treści
23.BLT z samolotem MiG-29UBM na jubileuszu NATO E-3A AWACS Component (fot. 23blt.wp.mil.pl)
Źródło artykułu

Jubileusz NATO E-3A AWACS Component

W dniach od 29 czerwca– do 3 lipca 2017 roku przedstawiciele 23. Bazy Lotnictwa Taktycznego wraz z samolotem MiG-29UBM zostali zaproszeni do bazy lotniczej w Geilenkirchen aby uczcić jubileusz 35-lecia NATO E-3A AWACS Component.

Obchody uświetniła wystawa statyczna ponad 60 samolotów z krajów zrzeszonych oraz współpracujących z NATO. Kapryśna pogoda nie powstrzymała 37 000 gości przed możliwością podziwiania tak wielkiej liczby statków powietrznych prezentowanych w unikalnym malowaniu.

9 samolotów wczesnego ostrzegania E-3A zgromadzonych w jednym miejscu, których charakterystycznym elementem jest owalny radar zamontowany nad tylną częścią kadłuba robiło niezapomniane wrażenie.

MiG z 23. Bazy Lotnictwa Taktycznego jak zwykle cieszył się niezmiernie dużym zainteresowaniem, o czym świadczyła długość kolejki do zwiedzania kabiny samolotu. Przez niektórych gości MiG-29 traktowany był jako samolot „egzotyczny” z racji tego, że nasz kraj jest jednym z trzech krajów NATO, który eksploatuje jeszcze MiG-a w tak szerokim zakresie.

Wystawę odwiedziło wielu Polaków, którym serdecznie dziękujemy za zainteresowanie naszą wystawą. Możliwość zaprezentowania historii naszej jednostki, chlubnych tradycji naszego lotnictwa oraz możliwość zwykłej rozmowy z gośćmi sprawiło nam wiele radości. Dziękujemy, do zobaczenia na kolejnych pokazach lotniczych.

Więcej zdjęć na stronie www.23blt.wp.mil.pl

mjr Arkadiusz Nawrot

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony