Aukcje jednostek 2 SLT w ramach XIX Finału WOŚP

medal 2SLT
Samolot wielozadaniowy F-16 w wersji Block 52+ Polskich Sił Powietrznych to najnowocześniejsza maszyna latająca w klasie myśliwców w Polsce i Europie. Marzeniem wielu z nas jest zasiąść za jego sterami, choćby w symulatorze lotu i przeżyć namiastkę tego co czuje pilot F-16 w realnym locie.

Jednostki 2 Skrzydła Lotnictwa Taktycznego spełniają takie marzenia! Z myślą o dzieciach z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi, w ramach prowadzonych licytacji XIX Finału WOŚP zaproponowały pakiet aukcji dla allegrowiczów. Wśród nich można będzie wylicytować (jak w roku ubiegłym) wizytę „POCZUJ SIĘ JAK PILOT F-16” wraz z „symulowanym” przelotem zarówno w 31 jak i 32 Bazie Lotnictwa Taktycznego.

Obie wizyty w bazach wzbogacono o dodatkowe niespodzianki (o tym poniżej).

Ponadto, Dowództwo 2 Skrzydła Lotnictwa Taktycznego przygotowało TRZY pakiety z dedykacją od Dowódcy 2 Skrzydła Lotnictwa Taktycznego – gen. bryg. pil. Włodzimierza USARKA. Wśród nich – 12 stronicowy kalendarz z wizerunkiem F-16 na 2011r., oprawione w passpartu zdjęcie samolotu wielozadaniowego F-16 z polską szachownicą oraz medal pamiątkowy przedstawiający logotyp 2 Skrzydła wraz z dyplomem dla zwycięzcy aukcji.

Opis poszczególnych aukcji, które znajdą się niebawem na portalu ALLEGRO w ramach aukcje.wosp.org.pl.

Dowództwo 2 Skrzydła Lotnictwa Taktycznego – 3 pakiety, składające się z trzech elementów a w nich:
  • kalendarz ścienny - 12 stronicowy z wizerunkiem F-16 na 2011r. o wymiarach 48 x 33 cm. Każda strona opatrzona jest innym zdjęciem i ściśle koresponduje z porą roku;
  • wytłaczany medal pamiątkowy koloru srebrnego z logotypem 2 Skrzydła w sztywnym etui, wykładanym aksamitem wraz z dyplomem pamiątkowym od Dowódcy 2 Skrzydła Lotnictwa Taktycznego – gen. bryg. pil. Włodzimierza USARKA. Medal wraz z dyplomem mieści się w sztywnej, granatowej oprawie formatu A 4.
  • oprawione w passpartu zdjęcie samolotu wielozadaniowego F-16 z polską szachownicą wraz z dedykacją od Dowódcy 2 SLT. Zdjęcie formatu 30 x 40.

31 Baza Lotnictwa Taktycznego w Poznaniu - Krzesinach to miejsce, w którym zwycięzca aukcji w ramach XIX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie mógł zrealizować swoje marzenia o „lataniu”. Na zwycięzcę aukcji czeka wiele atrakcji!

Wspólnie z pilotami najnowocześniejszej bazy w Polsce spędzi dzień pełen wrażeń. W godzinach porannych zwycięzca zostanie przebrany w lotniczy kombinezon, a następnie zostanie zapoznany z danymi taktyczno-technicznymi samolotu F-16 oraz jego uzbrojeniem i systemami radioelektronicznymi – nawigacyjnymi, walki radioelektronicznej oraz ratującymi życie pilota – instalacją tlenową i fotelem katapultowym. Następnie wspólnie z dowódcą 3. eskadry lotniczej weźmie udział w briefingu przedlotowym.

Momentem kulminacyjnym tej części dnia szkoleniowego będzie wykonanie misji na symulatorze lotów. Misja zwycięzcy aukcji będzie wiązała się z nabyciem umiejętności pilotowania F-16 za pomocą systemu fly-by-wire, użycia radaru, uzbrojenia oraz systemów nawigacyjnych, przechwycenia celu powietrznego, stoczenia walki powietrznej z samolotem obrony powietrznej przeciwnika, tankowania w powietrzu i atakowania przydzielonego celu naziemnego.

Po wykonaniu misji na symulatorze, Zwycięzca sam będzie mógł się przekonać, co oznacza zasiąść za sterami samolotu F-16. Wspólnie z dowódcą eskadry wykołuje samolotem na pas startowy i z pewnością poczuje się jak pilot Szesnastki.

Ponadto pobyt w bazie zostanie wzbogacony o dodatkowy element - udział w próbie silnika samolotu F-16 (na hamowni silników lotniczych HUSH HOUSE) – czego jeszcze nikt nie doświadczył!

Atrakcji jest całe mnóstwo. Zwycięzca zobaczy starty i lądowania F-16, weźmie udział w treningu z wodowania, zwiedzi wybrane elementy infrastruktury lotniskowej bazy i pozna wielu fantastycznych ludzi.

***
32 Baza Lotnictwa Taktycznego – Łask to kolejne miejsce, w którym zwycięzca aukcji w ramach XIX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie mógł zrealizować swoje marzenia o „lataniu”. I tu na zwycięzcę aukcji czeka wiele atrakcji!

Wspólnie z pilotami najnowocześniejszej bazy w Polsce spędzi dzień pełen wrażeń. W godzinach porannych zwycięzca zostanie przebrany w lotniczy kombinezon, a następnie zostanie zapoznany z danymi taktyczno-technicznymi samolotu F-16 oraz jego możliwościami - uzbrojeniem i systemami radioelektronicznymi – nawigacyjnymi, walki radioelektronicznej oraz ratującymi życie pilota – instalacją tlenową i fotelem katapultowym.

Następnie wspólnie z dowódcą 10 eskadry lotnictwa taktycznego weźmie udział w briefingu przedlotowym. Momentem kulminacyjnym tej części dnia szkoleniowego będzie wykonanie misji na symulatorze lotów oraz trening z katapultowania na ziemi. Misja zwycięzcy aukcji będzie wiązała się z nabyciem umiejętności pilotowania F-16 za pomocą systemu fly-by-wire, użycia radaru, uzbrojenia oraz systemów nawigacyjnych, przechwycenia celu powietrznego, stoczenia walki powietrznej z samolotem obrony powietrznej przeciwnika, tankowania w powietrzu i atakowania przydzielonego celu naziemnego.

Po wykonaniu misji na symulatorze, Zwycięzca sam będzie mógł się przekonać, co oznacza zasiąść za sterami samolotu F-16. Wspólnie z pilotem F-16 wykołuje samolotem na pas startowy i z pewnością poczuje się jak pilot Szesnastki

Ponadto pobyt w bazie zostanie wzbogacony o dodatkowy element – kolację oraz nocleg w pomieszczeniu „pary dyżurnej” w domku pilota (jeśli zwycięzca licytacji wyrazi chęć)

Atrakcji jest całe mnóstwo. Zwycięzca zobaczy starty i lądowania F-16, zwiedzi wybrane elementy infrastruktury lotniskowej bazy, weźmie udział w pokazie statycznym sprzętu lotniczego, zje obiad wraz z personelem latającym i pozna wielu fantastycznych ludzi.

***
UWAGA! Dzień wykonania misji w roli pilota F-16 zostanie uzgodniony ze zwycięzcą aukcji i jest uzależniony od programów szkoleniowych Sił Powietrznych. Siły Powietrzne zastrzegają sobie prawo określenia i ewentualnej zmiany daty i programu ww. jednodniowego szkolenia.

Zwycięzca aukcji musi spełnić następujące warunki:
  • ukończone 18 lat;
  • narodowość i obywatelstwo polskie
  • ogólne badania lekarskie (na fotel katapultowy)
  • ubezpieczenie NW.

Zwycięzca aukcji jest zobowiązany do przestrzegania i dostosowania się do wszelkich procedur wojskowych związanych z pobytem w bazie lotniczej, o których będzie na bieżąco informowany przez personel bazy.

Gorąco zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w aukcji w ramach XIX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

kpt. Marlena BIELEWICZ
oficer prasowy 2 Skrzydła Lotnictwa Taktycznego
www.2slt.sp.mil.pl
Źródło: 2 Skrzydło Lotnictwa Taktycznego
comments powered by Disqus