Sky of Freedom – Festiwal 100 Balonów w Krakowie – dopiero w 2019 roku

Sky of Freedom – Festiwal 100 Balonów w Krakowie odwołany

W kwietniu zapowiadaliśmy dużą imprezę balonową – Festiwal balonowy Sky of Freedom, który miał być najważniejszym elementem krakowskich obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

W festiwalu Sky of Freedom zapowiadanym na 20-23.09.2018 r., miało wziąć udział ponad 100 balonów z Polski i ze świata. W ramach imprezy na krakowskich Błoniach miał być rozegrany Międzynarodowy Balonowy Puchar Polski, a także miała zostać podjęta próba pobicia balonowego rekordu Guinnessa – BIG JUMP w ilości skoczków spadochronowych, którzy wyskoczą z balonów w tym samym momencie.

Jednak organizatorzy poinformowali, że wraz ze współorganizatorami i sponsorami postanowili odroczyć konkurs na kolejny, 2019 rok.

Ogłoszenie tego wydarzenia cieszyło się dużą popularnością zarówno w Polsce, jak i wśród zagranicznych braci balonowych. Jednak ze względu na zmniejszenie wsparcia finansowego przez naszego głównego partnera i współorganizatora wydarzenia, i pomimo tego, że staraliśmy się pozyskać brakujący budżet, a z tego powodu nie bylibyśmy w stanie przyjąć wszystkich zarejestrowanych do tej pory pilotów i ich załogi, mieliśmy dwie opcje, pierwszą – obciążenie pilotów z pełnymi kosztami uczestnictwa, drugą – odroczenie festiwalu na kolejny rok. Dlatego zdecydowaliśmy, że lepszym rozwiązaniem będzie zmiana daty zawodów na 2019 i utrzymanie dotychczasowych uzgodnień ze sponsorami, którzy najczęściej deklarują swoje poparcie dla tego wydarzenia – powiedział w imieniu organizatorów Marek Michalec.

Organizatorzy zapowiadają, że o nowej dacie konkursu w 2019 roku po uzgodnieniu ze wszystkimi organizatorami i sponsorami konkursu poinformują na stronie www.100balloons.pl

Źródło: 100balloons.pl
comments powered by Disqus