International Military Helicopter Conference w Londynie

International Military Helicopter Conference w Londynie

18. edycja Międzynarodowej Konferencji Śmigłowcowej odbyła się w Londynie w dniach od 5 do 7 lutego. International Military Helicopter Conference jest jedną z największych tego typu konferencji śmigłowcowych na świecie.

Po raz kolejny w Międzynarodowej Konferencji Śmigłowcowej w Londynie uczestniczyli przedstawiciele 1 Brygady Lotnictwa Wojsk Lądowych.

Mottem przewodnim tegorocznej edycji konferencji było "kształtowanie wymagań stawianych nowoczesnym technologiom śmigłowcowym w celu odpowiedniego reagowania na przyszłe zagrożenie". Udział w tej konferencji był doskonałą okazją, aby zapoznać się z zadaniami oraz strukturami jednostek lotnictwa śmigłowcowego innych państw, jak również z wyzwaniami jakie będą stały przed lotnictwem śmigłowcowym na przyszłym polu walki. Zagadnienia poruszane podczas poszczególnych wystąpień pozwoliły zapoznać się między innymi z trudnościami i wyzwaniami dotyczącymi sprawności statków powietrznych, warunków w jakich inne jednostki śmigłowcowe muszą realizować zadania, ale również z wyzwaniami związanymi z pozyskiwaniem nowych platform śmigłowcowych lub modernizacją istniejącej floty śmigłowcowej.


Obecność przedstawicieli wiodących korporacji zajmujących się produkcją, wyposażeniem i dostarczaniem statków powietrznych do wojska pozwoliła na zapoznanie się z aktualnie obowiązującymi trendami w dziedzinie rozwoju lotnictwa śmigłowcowego oraz nowoczesnych technologii wojskowych.

Źródło: Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych
comments powered by Disqus