Maja Kuczyńska i członkowie zespołu Flyspot Synapses (fot. Aeroklub Polski)

Polacy z medalami 4. Pucharu Świata FAI oraz 2. Mistrzostw Europy FAI w Indoor Skydiving

W belgijskim mieście Charleroi zakończyły się podwójne zawody w Indoor Skydivingu. Podczas rozgrywanych w Belgii 2. Mistrzostw Europy FAI oraz 4. Pucharu Świata FAI polska reprezentacja zaliczyła świetny występ i wróciła z czterema medalami.

W dniach 5-10 kwietnia br. Belgia była gospodarzem 2. Mistrzostw Europy FAI oraz 4. Pucharu Świata FAI w Indoor Skydivingu. Polacy zdobyli cztery medale – 1 złoty, 2 srebrne oraz 1 brązowy. Autorami tych sukcesów była Maja Kuczyńska, która wywalczyła złoto na Mistrzostwach Europy i srebro w Pucharze Świata w konkurencji Freestyle. Z kolei polski zespół Flyspot Synapses 4-way VFS w składzie: Adrian Suwiński, Tomasz Białous, Piotr Noworol oraz Waldemar Suwiński, zdobyli srebrny krążek w Mistrzostwach Europy oraz brązowy w Pucharze Świata.

Warto też wspomnieć o dwóch pozostałych polskich ekipach walczących w Pucharze Świata w w 4-way VFS. Wysoką czwartą lokatę zdobył polski zespół w składzie Jakub Langowski, Jakub Organista, Łukasz Jastrzębski, Marcin Zimnowłodzki. W tej samej konkurencji kolejny polski team z Adamem Dzwonkowskim, Grzegorzem Kuczkiem, Jakubem Jastrzębskim i Marcinem Rakiem wywalczył 10. miejsce.