Reprezentantki Polski na Spadochronowych Mistrzostwach Europy, fot. Aeroklub Polski

Dwa medale dla polskich spadochroniarek

Na Spadochronowych Mistrzostwach Europy w konkurencjach klasycznych, które odbywały się miejscowości Cheboksary (Rosja), w dniach 22 – 26 sierpnia 2013 r. reprezentantki Polski wywalczyły dwa brązowe medale – jeden grupowo i jeden indywidualnie.

Polska drużyna kobiet, w składzie Monika Sadowy-Naumienia, Bogna Bielecka, Ewa Wesołowska, Irena Paczek-Krawczak, Agnieszka Wiesner, zdobyła brązowy medal w konkurencji Skoków grupowych na celność lądowania z wynikiem 0,58. Polki zajęły trzecie miejsce z niewielką stratą do pierwszych Białorusinek i drugich Francuzek.

I. Białoruś – 056
II Francja – 0,57
III Polska – 0,58

Natomiast w klasyfikacji indywidualnej, po 10 kolejkach skoków na Celność trzecie miejsce na podium przypadło Polce – Monice Sadowny-Naumienia.