Przejdź do treści
Ocena prezentacji konkursowych Droniada 2017
Źródło artykułu

Znamy zespoły zakwalifikowane do konkursu Droniada 2017

Zgodnie z regulaminem konkursu Droniada 2017 pod hasłem „Internet rzeczy w zarządzaniu kryzysowym i ratownictwie medycznym” Komitet Organizacyjny ocenił prezentacje 11. zespołów akademickich, które chciałyby wziąć w nim udział.

Zaprezentowane przez zespoły akademickie koncepcje przeprowadzenia akcji poszukiwawczo-ratunkowej z użyciem bikonów, dronów i analizy informacji, mają ogromny potencjał biznesowy. Diabeł tkwi w szczegółach. 16-18 czerwca przekonamy się w Aeroklubie Krakowskim, czyje rozwiązanie sprawdzi się w praktyce. Niewątpliwie kluczem jest pełna automatyzacja misji i analizy informacji.

Podczas misji zwspoły za pomocą drona i systemów teleinformatycznych będą musiały jak najszybciej odnaleźć poszkodowanych (bikony), jak najdokładniej podać ich współrzędne geograficzne na mapie, która trafi na stanowisko dowodzenia, samemu wcielić się w ratowników medycznych i dokonać ewakuacji losowo wybranej ofiary, spośród tych, które odnalazły.  Na całość akcji zespoły będą miały 30 minut.

Organizatorów bardzo cieszy, że zespoły generalnie już wiedzą, że Droniada jest konkursem interdyscyplinarnym, w której platformy latające mają do odegrania swoją rolę, ale wcale nie najważniejszą. Dopiero w połączeniu z analizą matematyczną siły sygnałów nadajników BLE, szerzej – analizą sytuacji podczas zdarzenia masowego i odpowiednim podziałem zadań w zespole, można mówić o kompleksowym rozwiązaniu. 

Oceny w skali szkolnej od 1 do 6 szesnastu członków Komitetu Organizacyjnego, w skład którego wchodzą eksperci z dziedziny internetu rzeczy, teleinformatyki, robotyki i zarządzania kryzysowego, wskazują na różnice podejścia do zadania konkursowego poszczególnych zespołów. – Mimo to śmiemy twierdzić, że to jeden z nielicznych konkursów, w których koncepcje teoretyczne od razu mogą zostać zweryfikowane w praktyce i wdrożone do działania. Tu realnie łączymy świat internetu rzeczy z systemami bezzałogowymi – mówią organizatorzy.

Komitet zarekomendował Organizatorowi Konkursu dopuszczenie do zawodów o Nagrodę Pieniężną Prezydenta Miasta Krakowa i inne nagrody specjalnej całej „jedenastki”. Wkrótce zespoły otrzymają zestawy treningowe bikonów od firmy Kontakt.io.

Zakwalifikowane zespoły:
• Euroavionic. Politechnika Rzeszowska    5,44
• Jedi Koło Naukowe. Politechnika Wrocławska   4,81
• Buzz Droids. Politechnika Łódzka    4,75
• SQUADRON Akademia Górniczo-Hutnicza    4,75
• KNA MelAvio. Politechnika Warszawska    4,69
• High Flyers. Politechnika Śląska    4,63
• Koło Naukowe Adek. Politechnika Warszawska. Wydział Elektryczny 4,44
• Senior. Akademicki Klub Lotniczy. Politechnika Wrocławska 4,25
• DroneToRescue. Szkoła Główna Służby Pożarniczej   4,25
• Akademicki Klub Lotniczy. Junior. Politechnika Wrocławska 4,06
• Lotnicze Koło Naukowe. Politechnika Śląska. Wydział Transportu 3,63

Przeczytaj również:
Parada Robotów Droniada 2017

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony