Przejdź do treści
Źródło artykułu

Włochy: samolot zespołu akrobatycznego rozbił się podczas ćwiczeń; na ziemi zginęło dziecko

Samolot włoskiego zespołu akrobatycznego Frecce Tricolori rozbił się w sobotę podczas ćwiczeń nad Turynem, zabijając na ziemi dziecko – podały włoskie media.

Według doniesień samolot lub jego części uderzyły w samochód przewożący rodzinę zabijając 5-letnią dziewczynkę. Brat dziewczynki i ich rodzice są w szpitalu z licznymi oparzeniami. Pilot katapultował się. Media donoszę, że również doznał poparzeń.

Film z katastrofy pokazuje dziewięć samolotów w dwóch ciasnych formacjach V, po czym jeden z samolotów spada i rozbija się, wyrzucając w powietrze kulę ognia. Na nagraniu widać, jak pilot wyskakuje ze spadochronem na krótko przed zderzeniem maszyny z ziemią.

Frecce Tricolori to włoski zespół pilotów akrobatycznych, będący częścią włoskich sił powietrznych. Zwykle wykonują efektowne akrobacje i przeloty podczas wydarzeń o znaczeniu krajowym, pozostawiając smugi czerwonego, zielonego i białego dymu według kolorów włoskiej flagi. Zespół przygotowywał się do niedzielnego występu - informują media.

W 1988 roku trzy samoloty Frecce Tricolori zderzyły się i spadły na ziemię podczas pokazu lotniczego w bazie lotniczej Ramstein w Niemczech, w którym wzięło udział około 300 tys. widzów. Zginęło wówczas trzech pilotów i 67 osób na ziemi. Setki innych odniosło obrażenia. (PAP)

wr/ ap/

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony