Przejdź do treści
Źródło artykułu

Ukraina: obrona przeciwlotnicza strąciła 12 z 16 pocisków i dronów, którymi Rosja zaatakowała w nocy Ukrainę

Ukraińska obrona przeciwlotnicza strąciła 12 z 16 pocisków rakietowych i dronów, którymi Rosja zaatakowała terytorium Ukrainy w nocy z soboty na niedzielę - poinformowały w komunikacie ukraińskie Siły Powietrzne. Głównym celem ataku był obwód odeski na południu Ukrainy.

Rosja wystrzeliła sześć dronów irańskich typu Shahed (136 i 131) oraz dziesięć pocisków rakietowych typu Ch (55,101 i 555). "Głównym kierunkiem uderzenia było południe obwodu odeskiego" - poinformowała armia ukraińska. Obrona przeciwlotnicza zniszczyła 12 celów - wszystkie drony oraz sześć z dziesięciu rakiet rosyjskich - głosi komunikat na Telegramie.

"Zarejestrowano trafienie pocisków wroga w terytorium cywilnego przedsiębiorstwa rolniczego w obwodzie odeskim" - dodała armia. (https://t.me/kpszsu/5278)

Obwód odeski, a szczególnie infrastruktura portów ukraińskich nad Morzem Czarnym i na Dunaju, są regularnie atakowane przez Rosjan od czasu, gdy Moskwa wycofała się w lipcu br. z umowy zbożowej, umożliwiającej eksport zboża ukraińskiego przez Morze Czarne. Celem ataków jest uniemożliwienie transportu zboża z Ukrainy - należącej do światowej czołówki eksporterów zbóż (pszenicy, jęczmienia, kukurydzy oraz oleju słonecznikowego). (PAP)

awl/ fit/

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony