Przejdź do treści
Źródło artykułu

Ukraina: armia odparła 70 ataków przeciwnika; zestrzelono sześć dronów

Armia ukraińska odparła 70 ataków wroga na froncie – powiadomił rano w sobotę sztab generalny. Nad Ukrainą zestrzelono sześć wrogich dronów Shahed produkcji irańskiej.

Najintensywniejsze walki w dalszym ciągu toczą się na wschodzie kraju, na odcinkach frontu od obwodu charkowskiego po doniecki.

„Przeciwnik koncentruje główne wysiłki na działaniach ofensywnych na kierunkach łymanskim, bachmuckim, awdijiwskim i marjinskim” – powiadomił sztab generalny armii ukraińskiej rano w sobotę.

Miejscem najintensywniejszych walk pozostają Biłohoriwka, Bachmut, Awdijiwka i Marjinka.

„Wróg nie zaprzestaje szturmów Bachmutu (w obwodzie donieckim), próbując zdobyć pełną kontrolę nad miastem. W ciągu doby odparto ataki w rejonie miejscowości Bohdaniwka i Iwaniwske” – podano.

W ciągu doby miało miejsce pięć rosyjskich ataków rakietowych i 16 lotniczych; armia wroga 39 razy prowadziła ostrzał z wyrzutni wieloprowadnicowych.

„Przeciwnik zaangażował do ataków z powietrza sześć dronów uderzeniowych typu Shahed. Wszystkie zostały zniszczone przez naszych wojskowych” – powiadomił sztab.

Siły ukraińskie przeprowadziły 10 ataków lotniczych na rosyjskie pozycje. Wojska rakietowe i artyleria raziły cele wojskowe, m.in. rejony skupienia wojsk i sprzętu, magazyn paliw, dwa zestawy przeciwlotnicze, pozycję artylerii.

Sztab powiadomił także, że w obwodzie ługańskim po udanym ukraińskim ostrzale pozycji rosyjskich, siły okupacyjne wzmocniły działania kontrwywiadowcze wobec ludności.

„Prowadzone są kontrole mieszkańców, w niektórych miejscowościach wyłączono łączność komórkową” – donosi sztab. W jednym z powiatów ludzie są wysiedlani ze swoich domów, a następnie kwaterowani są tam wojskowi.

https://www.facebook.com/GeneralStaff.ua/posts/pfbid0fXEjWdYehd5ZG1wm7bscQHFH9y35jXr3BeSNAJJQBPo7qKVRbTxhFGTBwXXFRDaql (PAP)

rsp/ fit/

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony