Przejdź do treści
Port lotniczy Stambuł-Atatürk (fot. Plenumchamber (praca własna)/GFDL/CC-BY-SA-3.0/Wikimedia Commons)
Źródło artykułu

Lotnisko w Stambule udostępniło psy terapeutyczne, mające zmniejszyć stres związany z podróżą

Port lotniczy w Stambule (IST) uruchomił projekt, w ramach którego psy terapeutyczne będą pomagać użytkownikom lotniska zmniejszać stres związany z podróżą - poinformował w sobotę dziennik "Hurriyet".

Abdulkadir Demirtas, menadżer ds. obsługi klientów IST, zaznaczył, że "z pomocą psów terapeutycznych staramy się na naszym lotnisku zapewnić przyjemną i bezstresową podróż".

W ramach pierwszego takiego projektu w Turcji na lotnisku największej metropolii kraju pięć specjalnie wyszkolonych psów terapeutycznych - w towarzystwie trenerów - oferuje "wsparcie pozytywną energią pasażerom doświadczającym stresu związanego z lotem". W godzinach szczytu psy stacjonują w terminalu międzynarodowym - podał dziennik.

W przemówieniu rozpoczynającym projekt Demirtas przypomniał, że lotnisko w Stambule, jeden z największych światowych węzłów przesiadkowych, obsługuje miliony ludzi z wielu krajów. "Liczne badania naukowe udowodniły pozytywny wpływ interakcji między ludźmi i zwierzętami na ciśnienie, stres i poziom lęku" - wyjaśnił.

Na lotnisku znajdują się również cztery pokoje dla podróżujących zwierząt i ich opiekunów. 

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony