Przejdź do treści
Linia produkcyjna B787, fot. rp.pl
Źródło artykułu

Zielone światło FAA dla wznowienia dostaw B787

Według niepotwierdzonych jeszcze oficjalnie informacji, Federalna Administracja Lotnictwa USA (FAA) zatwierdziła plan Boeinga dotyczący wznowienia dostaw modelu 787 Dreamliner. Jednak regulator będzie nadal kontrolował i certyfikował każdy egzemplarz przed dostarczeniem go do linii lotniczych.

Dostawy Dreamlinera zostały wstrzymane przed ponad rokiem z powodu problemów produkcyjnych. Pod koniec sierpnia 2020 r. okazało się, że tylna sekcja kadłuba niektórych 787 nie byłaby w stanie wytrzymać maksymalnego obciążenia, co czyniło go bardziej podatnym na awarie w powietrzu.

Kolejny problem związany ze statecznikiem poziomym został wykryty we wrześniu 2020 r. W konsekwencji w styczniu 2021 r. Boeing całkowicie wstrzymał dostawy B787 i na krótko wznowił je dwa miesiące później, kiedy zostały zrealizowane kontrakty dla United Airlines, po czym ponownie je zawiesił w maju 2021 r.
Boeing ma obecnie ponad sto Dreamlinerów oczekujących na dostawę. Kilku klientów, w tym American Airlines (A1G) (AAL) i Lufthansa (LHAB) (LHA), już zasugerowało wznowienie dostaw latem 2022 r., a odnotowujący spadek zysków za drugi kwartał 2022 r., koncern również ogłosił, że wkrótce to się stanie.

„W programie B787 firma kontynuuje współpracę z FAA w celu sfinalizowania działań mających na celu wznowienie dostaw i przygotowuje samoloty do dostawy” – podała firma w oświadczeniu z 27 lipca 2022 r. „Program osiąga bardzo niski poziom produkcji i taki stan będzie trwał, dopóki dostawy nie zostaną wznowione, z oczekiwanym stopniowym powrotem do produkcji pięciu egzemplarzy miesięcznie.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony