Przejdź do treści
Aero Friedrichshafen
Źródło artykułu

W dniach 19-22 kwietnia 2023 r. odbędzie się kolejna edycja targów AERO

W dniach od 19 do 22 kwietnia 2023 r. w niemieckim Friedrichshafen odbędzie się kolejna edycja targów AERO. Podczas tej największej na świecie imprezy poświęconej lotnictwu ogólnemu, biznesowemu i sportom lotniczym, wystawcy zaprezentują drony, szybowce, wiatrakowce, śmigłowce, samoloty ultralekkie, turystyczne, szkolne, z napędem tłokowym i turbośmigłowym, a także odrzutowce biznesowe.

Oprócz konstrukcji lotniczych będzie można zobaczyć najnowsze rozwiązania z zakresu systemów napędowych, w tym elektrycznych, a także awioniki, usług i akcesoriów dla pilotów. Na imprezie ma być zaprezentowanych ponad 200 statków powietrznych. Odwiedzający AERO 2023 będą mogli z bliska poznać fascynujący świat lotnictwa, a także wziąć udział licznych konferencjach (ogółem prawie 270) przybliżających wszystkie aspekty funkcjonowania branży.

W imprezie zapowiedziało swój udział ponad 550 wystawców z kilkudziesięciu krajów świata. Polskę będą reprezentować poniższe firmy sektora general aviation:

  • 4aviation Mariusz Stepien (stanowisko B4-400)
  • eN-TANK Sp. z o.o. Sp. Komandytowa (FG-03, A5-210)
  • Lukasiewicz – Institute of Aviation (A5-240)
  • Plane4You (A5-225)
  • Silesian Aviation Cluster (tbc)
  • Skydream Sp. z o.o. (B3-403)
  • Skyflar Engines Sp. z o.o. (tbc)
  • Slaski Klaster Lotniczy Stowarzysz. (A6-122)
  • Warter Fuels SA (A5-227)
Aero Friedrichshafen

Aero Friedrichshafen

Targi będą otwarte dla zwiedzających w czwartek i piątek (20-21.04) w godzinach od 09.00 do 18.00, a sobotę (22.04) od 09.00 do 17.00. Organizatorzy dopuszczają wejście do hal z psami i informują, że parkingi dla gości są darmowe. Dwa tygodnie przed rozpoczęciem AERO 2023, dla systemów iOS i Android zostaną udostępnione do ściągnięcia dedykowane targom aplikacje.

Ceny biletów:

Ticket prices AERO 2023

Ticket prices AERO 2023

Ponad 60% wszystkich uczestników imprezy to aktywni piloci, operatorzy statków powietrznych lub członkowie aeroklubów, którzy będą mogli się dowiedzieć o najnowszych trendach panujących w branży. AERO to także pokaz dla gości z sektorów, takich jak awionika, obsługa techniczna i usługi pokrewne. Targi są już od lat uznaną platformą zapewniającą szerokie możliwości prezentacji własnych produktów i usług dla producentów i dostawców.


Schemat lokalizacji wystaw w poszczególnych halach:

HALL A1 - Indoor Camping Area
HALL A2 - AERODrones for Emergency and Rescue Services only from /nur am April 19 – 21, 2023
HALL A3 - Business Aviation, General Aviation, Services, Equipment
HALL A4 - Business Aviation, General Aviation, Services, Equipment
HALL A5 - General Aviation, ENGINE AREA, Maintenance, Propulsion Systems, Pilot Supplies
HALL A6 - Avionics Avenue, Cockpit and Onboard Systems, Flight Simulator Area
HALL A7 - e-flight-expo, e-VTOL, General Aviation, e-connect area
HALL B1 - UL, VLA, LSA
HALL B2 - UL, VLA, LSA
HALL B3 - UL, VLA, LSA
HALL B4 - Gyrocopters, DAeC, DULV
HALL B5 - Helicopter Hangar, Heli-Forum
STATIC DISPLAY - Business Aviation, Second hand aircraft
FOYER WEST - AERO Conference Center West, Be a Pilot, MRO Area, Forum Stage West
FOYER WEST, 1st floor - AERO Career Day - only from /nur am April 21, 2023
FOYER EAST- AERO Conference Center East, Forum Stage East
PASSAGE EAST - General Aviation

Schemat hal AERO 2023

Schemat hal wystawowych na AERO 2023


Odwiedzający AERO 2023 na imprezę będą mogli również przylecieć własnymi statkami powietrznymi. Organizatorzy wyciągnęli wnioski z zeszłorocznych incydentów i opracowali nową, ulepszoną koncepcję bezpieczeństwa, która ma przyspieszyć procedury – zwłaszcza w przypadku odlotów.

6 kwietnia 2023 r. o godzinie 10:00 zostanie uruchomiony system rezerwacji online opracowany przez innowacyjnego dostawcę płatności lotniczych aerops w celu przydzielania pilotom czasu lądowania. W systemie będzie można zarezerwować i opłacić obowiązkowe sloty na wlot i wylot w czasie trwania targów jako pakiet w połączeniu ze wstępem na imprezę i ewentualną należną opłatą za parkowanie.

Aero Friedrichshafen

Aero Friedrichshafen

Dodatkowo dla przylatujących zostanie udostępnione lotnisko Markdorf, zlokalizowane ok 10 km na zachód od Friedrichshafen. Obiekt będzie czynny od 06:00 UTC do 17:00 UTC dla samolotów ultralekkich (3-osiowe pilotowane, motolotnie i wiatrakowce). Typowe lekkie samoloty i motoszybowce z napędem tłokowym nie będą mogły tam lądować! Lądowanie na tym obiekcie możliwe jest tylko z przydzielonym wcześniej zezwoleniem PPR. W tym celu należy wcześniej dokonać rejestracji online na stronie www.SFG-Markdorf.de

Więcej informacji na temat AERO 2023 dostępnych jest na stronie www.aero-expo.com

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony