Przejdź do treści
Theo Panagiotoulias (fot. Star Alliance)
Źródło artykułu

Theo Panagiotoulias nowym Prezesem Sojuszu Star Alliance

Star Alliance – pierwszy na świecie, a zarazem największy globalny sojusz linii lotniczych, którego jednym z członków są Polskie Linie Lotnicze LOT poinformował, że Pan Theo Panagiotoulias został mianowany na stanowisko Prezesa.

Theo Panagiotoulias posiada ponad 25-letnie doświadczenie w międzynarodowej branży lotniczej. Do Star Alliance przechodzi z Hawaiian Airlines, gdzie od 2014 roku piastował stanowisko Starszego Wiceprezesa ds. Sprzedaży i Sojuszy Globalnych.  Wcześniej Theo Panagiotoulias był Wiceprezesem i Dyrektorem Generalnym (odpowiedzialnym za region Azji i Pacyfiku) w dostarczającej rozwiązania technologiczne dla branży turystycznej spółce Sabre Corporation. 15 lat swojej kariery zawodowej spędził w American Airlines, gdzie pracował w dziale handlowym i operacyjnym oraz piastował stanowiska kierownicze.

„Członkostwo w Star Alliance daje nam szerokie możliwości w zakresie kształtowania najwyższych standardów obsługi pasażera we współpracy z najlepszymi przewoźnikami z całego świata. PLL LOT chętnie angażuje się w inicjatywy organizowane przez IATA, czego najlepszym przykładem jest przystąpienie firmy w ostatnich dniach do programu 25by2025. Gratuluję Panu Theo Panagiotouliasowi nowego stanowiska. Wierzę, że jego bogate doświadczenie zaowocuje wieloma sukcesami i wspaniałymi projektami IATA" – powiedziała Katarzyna Lewandowska, Prezes Zarządu PLL LOT. 

„W imieniu Zarządu sojuszu Star Alliance, pragnę pogratulować Theo wyboru na stanowisko Prezesa" – powiedział Scott Kirby, Prezes United Airlines i Przewodniczący Rady Dyrektorów Generalnych Star Alliance. „Dzięki doświadczeniu, jakie Theo zdobył, pracując w międzynarodowych firmach komercyjnych oraz w liniach lotniczych, doskonale rozumie on wyzwania i szanse, z jakimi boryka się obecnie nasza branża. Jestem przekonany, że jest właściwą osobą, która poprowadzi sojusz Star Alliance ku przyszłości."

„Star Alliance łączy cały świat" – powiedział Theo Panagiotoulias. „Co roku, 26 należących do sojuszu linii lotniczych przewozi ponad 200 milionów pasażerów, którzy korzystają z ponad 16 tysięcy lotów każdego dnia. Sojusz był również pionierem wdrażającym rewolucyjne rozwiązania, dzięki którym pasażerowie mogą podróżować szybciej i przyjemniej. Jestem zaszczycony wyborem na szefa całego zespołu Star Alliance. Ufam, że dzięki bezpośredniej współpracy z 26 liniami lotniczymi będącymi członkami naszego sojuszu, będziemy nadal wdrażać innowacyjne, godne światowego lidera rozwiązania."

Pan Panagiotoulias zastąpi na stanowisku Prezesa Star Alliance Charlottę Wieland, która została oddelegowana do pełnienia tej funkcji w styczniu 2023 roku ze Skandynawskich Linii Lotniczych SAS. Po objęciu stanowiska przez Theo Panagiotouliasa, Pani Wieland powróci do SAS i zasiądzie w Zarządzie Star Alliance. Oficjalne przejęcie obowiązków przez Theo Panagiotouliasa nastąpi w ciągu najbliższych miesięcy, po dopełnieniu wszelkich formalności administracyjnych i uzyskaniu stosownych pozwoleń.

Star Alliance został utworzony w 1997 roku przez 5 przewoźników – Air Canada, Lufthansa, Scandinavian Airlines, Thai Airways International i United Airlines. Obecnie składa się z 26 linii lotniczych. Celem powstania sojuszu było wspólne oferowanie klientom produktów i usług na najwyższym poziomie.

Polskie Linie Lotnicze LOT są członkiem Star Alliance od 2003 roku.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony