Testy Solar Impulse 2 przed próbą lotu dookoła świata

Lot testowy Solar Impulse ponad Abu Dhabi

Szwajcarski pilot Bertrand Piccard zadedykował lot testowy napędzanego jedynie słoneczną energią samolotu Solar Impulse 2 Szejkowi Mohammedowi bin Zayed, następcy tronu Abu Zabi oraz zastępcy Naczelnego Dowódcy Sił Zbrojnych.

Piccard, współzałożyciel Solar Impulse i jego pilot, podkreślał, że książę popiera projekt od początku jego istnienia. "Dedykuję mój pierwszy lot Solar Impulse tutaj w Abu Zabi Jego Wysokości Szejkowi Mohammedowi bin Zayed Al Nahyan al Nahyana, który wspiera nasz projekt od kiedy spotkałem go po raz pierwszy 10 lat temu”. Ostania próba została przeprowadzona kilka dni przed rozpoczęciem podróży dookoła świata, podczas której, Piccard oraz Andre Borschberg, drugi pilot i współzałożyciel projektu, będą zmieniali się w jednoosobowym kokpicie. Obaj dzielą wizję Solar Impulse na rzecz bardziej zrównoważonej ekologicznie przyszłości napędzanej przez innowacyjne technologie.

Od stycznia samolot Solar Impulse znajduje się w Masdar (pierwszym w pełni ekologicznym mieście budowanym od 2006 r. w emiracie Abu Zabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich), gdzie zespół rozpoczął swoje ostatnie przygotowania i prowadzi loty testowe przed pięciomiesięczną próbą lotu doodkołą świata. Jak podkreślają lokalne media, podczas pobytu w stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Solar Impulse stał się inspiracją tysięcy młodych ludzi, studentów i profesjonalistów z branży.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie www.solarimpulse.com

Źródło: uaeinteract.com
comments powered by Disqus