Przejdź do treści
Źródło artykułu

Szwajcarski paralotniarz Patrick von Känel dokonał niecodziennego wyczynu

Szwajcarski paralotniarz – Patrick von Känel – dokonał czegoś spektakularnego lecąc zaledwie 20 centymetrów nad ziemią. Pokonał 152-metrowy tunel drogowy, przelatując przez niego na paralotni.

Przypomnijmy, że Patrick w 2021 roku zajął 2. miejsce w Red Bull X-Alps, mając zaledwie 25 lat. Patrick po 9 dniach i 2 godzinach dotarł wówczas do mety w Zell am See. Więcej o tych zawodach na stronie: https://dlapilota.pl

Szwajcar o locie w tunelu myślał od co najmniej 1,5 roku. Lot musiał zostać zaplanowany z dużym wyprzedzeniem. Kilka czynników musiało się złożyć w całość. Wymagane były: odpowiednie nachylenie tunelu, jego wysokość, swobodny wlot i wylot, warunki pogodowe, doskonale zaprojektowane skrzydło, no i oczywiście umiejętności pilota musiały się zgrać z jego najlepszą formą.

Wyzwanie, wymagało nie tylko wyjątkowej odwagi, ale także milimetrowej precyzji.

Lot odbył się na początku maja w Południowym Tyrolu. Paralotnia Patricka dobrana na potrzeby projektu ważyła 1,7 kilograma, a wszystko trwało zaledwie kilka sekund.

Sukces zaskoczył nawet samego sportowca: "Nigdy nie sądziłem, że będę w stanie przelecieć tak szybko. Próbowałem przez miesiące w różnych tunelach w Szwajcarii. Podczas 35 lotów testowych nigdy nawet nie widziałem końca tunelu".

Cały artykuł czytaj na stronie: https://www.redbull.com

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony