Przejdź do treści
B737 linii SkyUp z logo UNITED24 (fot. SkyUp)
Źródło artykułu

SkyUp wykonuje loty wspierające Ukrainę

Pod koniec grudnia 2022 roku SkyUp Airlines na zlecenie organizacji i fundacji charytatywnych wykonały kilka lotów czarterowych, aby wesprzeć i wzmocnić Ukrainę i Ukraińców. Wśród pasażerów byli medycy bojowi i obywatele zmuszeni do opuszczenia kraju w wyniku działań wojennych. Ponadto przywieziono ważny ładunek – generatory i lekarstwa.

"Wraz z Fundacją „Charków z Tobą” w ramach projektu Power of People sprowadziliśmy do Sztokholmu 100 lekarzy z Kiszyniowa, w tym 40 medyków ze strefy działań wojennych na misję rehabilitacyjną. Linia lotnicza obsługiwała ten lot samolotem w barwach UNITED24" – poinformowały w komunikacie prasowym linie lotnicze SkyUp.

"Pomogliśmy wyjechać do Lizbony 96 Ukraińcom, którzy zostali zmuszeni do szukania azylu za granicą z powodu wojny w ich rodzinnym kraju. Lot został zlecony przez Stowarzyszenie Uchodźców Ukraińskich UAPT przy wsparciu i sponsoringu innych firm. Po powrocie ze stolicy Portugalii nasz samolot również przyleciał pełen generatorów, lekarstw i innych niezbędnych rzeczy. Samolot wylądował w Kiszyniowie, a wszystkie rzeczy zostały później przetransportowane na Ukrainę" – czytamy w komunikacie.

"Jako ukraińskiemu przewoźnikowi lotniczemu ważne jest, abyśmy pozostali użyteczni dla naszego kraju, dlatego zawsze jesteśmy otwarci na partnerstwo z krajowymi i międzynarodowymi organizacjami, które poszukują pasażerskiego lub towarowego transportu lotniczego na lotniska położone najbliżej granicy z Ukrainą" – mówi Dmytro Sierouchow, dyrektor generalny SkyUp. "Jesteśmy również szczerze wdzięczni Ministerstwu Spraw Zagranicznych, Państwowej Służbie Lotniczej Ukrainy i przedstawicielom wszystkich organów państwowych za pomoc w organizacji tych lotów. Szczególne podziękowania kierujemy do Viktora Puharskiego, generalnego agenta linii lotniczej SkyUp w Portugalii: na pewno jesteśmy dumni ze skuteczności naszej współpracy."

"Linia lotnicza SkyUp będzie nadal obsługiwać loty, które wzmacniają Ukrainę, ratują życie obywateli i przybliżają nasze wspólne zwycięstwo" – czytamy na zakończenie komunikatu.
 

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony