Sebastian Kawa podczas wyścigów szybowcowych w Modenie, fot. FAI

Sebastian Kawa zwyciężył drugą rundę 11 wyścigów szybowcowych Grand Prix Final

Sebastian Kawa zwyciężył drugą rundę 11 wyścigów szybowcowych Grand Prix Final, które od 22 sierpnia do 2 września rozgrywane były na lotnisku G.Paolucci Pavullo w Modenie we Włoszech. W zawodach bierze udział 19 zawodników z 9 krajów. Polskę reprezentują Sebastian Kawa, Marek Sawczuk oraz Łukasz Grabowski.

Wyniki drugiej rundy wyścigów szybowcowych w Modenie

W drugiej rundzie, Sebastian Kawa startujący na szybowcu Ventus 3, pokonał całą trasę 168 km w czasie 1:36:55 ze średnią prędkością 104.2 km/h. Drugie miejsce zajął tutaj Niemiec Stefan Langer (szybowiec ASG-29 18m), który pokonał tę trasę z czasem o +01:57 gorszym i średnią prędkością 102.1 km/h. Na trzecim miejscu uplasował się kolejny Niemiec Tilo Holighaus (szybowiec Ventus 3), który do lidera stracił +02:57, a trasę pokonał ze średnią prędkością 101.1 km/h.

Wyścigi szybowcowe w Modenie, fot. FAI

Z kolei Łukasz Grabowski (szybowiec JS-1 18m) zajął siódme miejsce tracąc do Sebastiana Kawy +05:14. Pokonał on całą trasę ze średnią prędkością 98.9 km/h. Na siedemnastym miejscu uplasował się Marek Sawczuk (szybowiec ASG-29 18m), który osiągnął linię mety w czasie o +19:42 min gorszym od lidera przy średniej prędkości 86.6 km/h.

Klasyfikacja generalna 11 SGP World Final

W klasyfikacji generalnej na pierwszym miejscu znajduje się Niemiec Stefan Langer (18 punktów), przed Sebastianem Kawą (12 punktów) oraz Włochem Alberto Sironi (12 punktów). Łukasz Grabowski plasuje się na dziesiątej pozycji, a Marek Sawczuk na czternastej. Po rozegraniu rundy trzeciej (1 września) i czwartej (2 września) zostanie zsumowana suma punktów i tym samym wyłoniony zwycięzca zawodów.

Pełne wyniki 11 wyścigów szybowcowych Grand Prix Fina dostępne są tutaj (LINK)