Przejdź do treści
Flota samolotów należąca do linii American Airlines, fot. Forbes
Źródło artykułu

Rzecznik Allied Pilots Association: Loty American Airlines nie są bezpieczne dla pasażerów

Pilot American Airlines stwierdził, że loty wewnątrz USA wykonywane przez tego przewoźnika nie są bezpieczne dla pasażerów, ponieważ istnieje „nieludzki poziom” presji na lotników w związku z intensyfikującym się ogólnokrajowym niedoborem pilotów.

Piloci American muszą być „zaniepokojeni” poziomem bezpieczeństwa, ponieważ „jest tutaj problem”, ostrzegł Dennis Tajera, rzecznik Allied Pilots Association z siedzibą w Teksasie. Ogólnokrajowy niedobór pilotów stał się najbardziej widocznym punktem niezadowolenia wśród pilotów i pracowników w branży linii lotniczych w USA, wywołując nowe obawy o bezpieczeństwo w sektorze podróży lotniczych.

W ciągu ostatniego tygodnia zostało odwołanych lub dotkniętych znaczącymi opóźnieniami tysiące lotów, czego główną przyczyną był fakt, iż linie lotnicze próbowały zaspokoić zapotrzebowanie na podróże lotnicze po tym jak wcześniej znacząco zredukowały miejsca pracy (a także wysłały na emerytury tysiące pracowników), tłumacząc się wpływem pandemii Covida na sektor lotncizy.

21 czerwca, w Dallas ponad 1300 pilotów Southwest Airlines wzięło udział w pikiecie, której głównym przesłaniem było  podkreślenie problemów związanych ze zmęczeniem, stresem i utknięciem negocjacji w kwestii zmian w kontraktach. Przemawiając Tajer powiedział: „Nie latam samolotem dopóki nie będę odpowiednio wypoczęty, a samolot będzie w pełni sprawny. Ale fakt, że wywierane są na nas naciski i  to nie jest kultura bezpieczeństwa. Federalna Administracja Lotnictwa USA (FAA) powinna przyjrzeć się temu tematowi”.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony