Red Bull Air Race 2008 - Perth

Red Bull Air Race 2008
Finałowe starcie Brytyjczyka Paula Bonhomme i austriackiego pilota Hannesa Archa w Światowych Mistrzostwach Red Bull Air Race odbędzie się w Australii 1 i 2 listopada w Perth. To już finał tegorocznej serii Red Bull Air Race. 1 listopada odbędą się kwalifikacje, a finałowa rozgrywka 2 listopada.

Przewiduje się, że finał mistrzostw obejrzy ponad 300 tysięcy widzów. To już trzeci raz taki wyścig odbywa się w Perth. W parku Langley zostanie zorganizowany pas startowy, gdzie na początku ubiegłego wieku było oficjalne lotnisko Perth. Wspaniały widok na trasę przelotów umożliwia pilotom bliskość rzeki Swan.

Ekspert lotnictwa australijskiej edycji Red Bull Air Race, Australijczyk Drew Seatle przekonuje, że drobne modyfikacje w układzie toru względem zeszłorocznej konstrukcji, przyczynią się do uświetnienia tegorocznych zmagań pilotów i wpłyną na nieprzewidywalność wyników.

W 2007 rooku zaskoczeniem dla wszystkich było pierwsze zwycięstwo Francuza – Nicolas Ivanoff - właśnie w Perth. Całą serię wygrał jednak Mike Mangold, który przewagą dwóch punktów pokonał Paula Bonhomme’a. Po wyścigu w Porto Brytyjczyk stracił swoją dobrą passę, a faworytem stał się Hannes Arch.

Teraz prowadzi on 54 punktami nad Bonhomme’m, który zdobył 45 punktów i Chamblissem z 44 punktami. Austriakowi potrzebny jest zaledwie jeden punkt do zwycięstwa całej tegorocznej serii w Perth. Bonhomme mógłby zdobyć pierwsze miejsce jedynie gdyby wygrał wyścig w Perth a Arch zakończył go bez punktów.

Najlepsi piloci z całego świata podczas Red Bull Air Race World Series, ścigają się na wysokości mniej więcej 20 metrów nad ziemią, mijając ‘Powietrzne Bramki’ z prędkością około 370 km/h i przeciążeniami sięgającymi 10 g.

Kliknij aby obejrzeć wyniki Światowych Mistrzostw Red Bull Air Race 2008
Źródło: wp.pl
comments powered by Disqus