Przejdź do treści
Źródło artykułu

Raport PwC: operacje dronów podwoją się do 2029 roku

Globalne Centrum Doskonałości w zakresie technologii dronów i satelitów PwC opublikowało nowy raport, skupiający się na dostarczaniu strategicznych spostrzeżeń kluczowym interesariuszom, żeby mogli prosperować w ekosystemie zarządzania ruchem bezzałogowym (UTM).

Raport, z którego wnioski przedstawiono na ostatniej konferencji Airspace World w Genewie, przedstawia już zaawansowaną transformację dzięki technologii dronów, co stanowi zasadniczą zmianę w infrastrukturze lotniczej. Obecne systemy zarządzania ruchem lotniczym i przestrzenią powietrzną są w przeważającej mierze zaprojektowane do zarządzania lotnictwem załogowym. Jednak rozprzestrzenianie się operacji dronów, które według raportu podwoi się na całym świecie do 28 milionów do 2029 r., wskazuje jednak na pilną potrzebę bezpiecznych, wydajnych i zrównoważonych systemów UTM.

Raport PwC wskazuje na fundamentalne znaczenie skoordynowanego podejścia UTM wśród wielu interesariuszy, w tym – ministerstw i agencji rządowych zajmujących się infrastrukturą, transportem i transformacją cyfrową, instytucji zapewniających służby żeglugi powietrznej (ANSP), władz lotnictwa cywilnego (CAA), jednostek administracji lokalnej (LAU), dostawcy usług telekomunikacyjnych i technologii dronów, a także organy ścigania i agencje obrony. Bezpieczną i skuteczną integrację dronów w przestrzeni powietrznej można osiągnąć jedynie poprzez strategiczną współpracę i otwarty dialog między różnymi podmiotami z branży lotniczej i technologicznej.

W ramach zaangażowania PwC w znalezienie skoordynowanego podejścia do integracji UTM, firma ogłasza również swoje pełne członkostwo w Global UTM Association (GUTMA), dołączając do organizacji takich jak Amazon, Boeing, LG, Nokia, kilka krajowych władz lotniczych i wiele więcej. Jak jasno wynika z raportu UTM, ewolucja rynku jest ściśle powiązana z synergią między ramami regulacyjnymi, postępem technologicznym i popytem rynkowym, a jego podstawą jest duży popyt na usługi dronów.

Cały artykuł czytaj na stronie: https://rynek-lotniczy.pl

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony