Przejdź do treści
Źródło artykułu

Polacy z medalem Otwartych Paralotniowych Mistrzostw Hiszpanii w celności lądowania

W dniach 1–3 maja 2026 r. w Santa Pola w Alicante (Hiszpania) rozegrane zostały Otwarte Paralotniowe Mistrzostwa Hiszpanii w celności lądowania. Zawody posiadały kategorię FAI 2.

W rywalizacji wzięło udział 56 zawodników z 15 krajów, w tym 7 paralotniarzy z Polski, w tym 4 reprezentantów Kadry Paralotniowej, a także jeden sędzia. Zawodnicy wykonali po siedem lądowań na celność.

W klasyfikacji drużynowej PGATeamPoland, w składzie Wiktor Pelczar, Damian Czyżyk, Paweł Grzybowski, Bogusław Pelczar wracają z brązowym medalem!

Indywidualnie Damian Czyżyk (Aeroklub Podkarpacki) tuż poza podium, zajął 4. lokatę. W pierwszej dziesiątce, na 7. miejscu Wiktor Pelczar (Aeroklub Podkarpacki). Paweł Grzybowski (Akademicki Ośrodek Szybowcowy Politechniki Rzeszowskiej) był 12., a Bogusław Pelczar (Aeroklub Podkarpacki) zajął 16 miejsce!

Klasyfikacja generalna 
1. miejsce – Arber Shala (Kosowo)
2. miejsce – Daniel Hartmann (Hiszpania)
3. miejsce – Migjen Shala (Kosowo)

Klasyfikacja drużynowa 
1. miejsce – Kosowo (Kosovo)
2. miejsce – Hiszpania (Los 4 MinificXs)
3. miejsce – Polska (Team Poland - Wiktor Pelczar, Damian Czyżyk, Paweł Grzybowski, Bogusław Pelczar)

Otwarte Paralotniowe Mistrzostwa Hiszpanii w celności lądowania - podium drużynowo (fot. Paweł Grzybowski)

Klasyfikacja kobiet 
1. miejsce – Lisjeta Thaqi (Kosovo)
2. miejsce – Stasja Elsenaar (Holandia)
3. miejsce – Pilar Montero Gonzalez (Hiszpania)

Gratulacje dla zwycięzców !

Pełne wyniki z podziałem na rundy na stronie: https://pgacc.app/tabs/competitions/view/168

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony