Przejdź do treści
A380 British Airways w locie (fot. AVweb)
Źródło artykułu

Pilot British Airways porwany, torturowany i okradziony w Republice Południowej Afryki

Według „The Sun”, pilot British Airways został napadnięty, uprowadzony i okradziony przez złodziei podczas pobytu w Johannesburgu.

Pierwszy oficer padł ofiarą oszustwa, gdy kobieta poprosiła go o pomoc w zaniesieniu jej toreb do samochodu przed supermarketem. Po dotarciu do pojazdu kilku mężczyzn wepchnęło go do środka i zawiozło w odległe miejsce, gdzie rzekomo był torturowany godzinami, aż do momentu, kiedy przekazał im "tysiące funtów”.

Według „The Sun” z powodu odniesionych obrażeń anonimowy pilot nie był w stanie wykonać lotu powrotnego do Londynu, w związku z czym sprowadzono innego FO. The Telegraph podał, że był to drugi atak na pracownika British Airways w ciągu ostatnich sześciu miesięcy. W 2023 r., inny pilot BA został dźgnięty nożem w nogę i dodatkowo mierzono do niego z pistoletu.

„Wspieramy naszego kolegę i lokalne władze w dochodzeniu” – poinformował przedstawiciel przewoźnika. 

Departament Stanu USA wydał zalecenie poziomu 2 dla osób podróżujących do Republiki Południowej Afryki, wzywając turystów do zachowania szczególnej ostrożności ze względu na powszechną w tym regionie przestępczość.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony