Przejdź do treści
Lot motoparalotni na pustyni Sealine w Katarze (fot. Paweł "Lojak" Kozarzewski)
Źródło artykułu

Paramotor Team Qatar przygotowuje się do pokazów

Pod koniec października br. Paweł "Lojak" Kozarzewski, Mistrz Świata w motoparalotniarstwie, poleciał do Kataru, gdzie wraz z innymi pilotami trenuje na pustyni Sealine.

Paweł Kozarzewski – pilot Kadry Narodowej PPG – jest Mistrzem Polski klasy PF1 w sezonie 2015 i 2016, zwycięzcą Pucharu Polski, 3-krotnym drużynowym Mistrzem Świata oraz Mistrzem Świata sztafet PF1. Jest pierwszym na świecie pilotem latającym wewnątrz obiektu zamkniętego – stadion PGE Narodowy w Warszawie. Jest też pomysłodawcą wyścigów z driftującymi autami w ramach Driftingowych Mistrzostwach Polski.

To będzie bez wątpienia jeden z najbardziej lotnych sezonów w mojej karierze, wcześnie zacząłem, wygląda na to, że będę latał do końca roku, bo na deszcz i śnieg się nie zanosi i co mnie bardzo cieszy w tym roku coraz więcej latam PG i sprawia mi to mega dużo frajdy – powiedział Pawel "Lojak" Kozarzewski podczas treningów w Katarze.

Poranki w pracy z napędem a popołudnia na wydmach. A każda chwila spędzona na treningu nie idzie na marne – dodał.
 

Paramotor Team Qatar - formacja w locie (fot. Paweł "Lojak" Kozarzewski)

(fot. Paweł "Lojak" Kozarzewski)

Paweł nareszcie uchylił rąbka tajemnicy, co robi na pustyni Sealine w Katarze. Od prawie 2 tygodni wraz z innymi pilotami szlifują formacje ponieważ przygotowują się do pokazów, które zaprezentują na Mistrzostwach Świata w piłce nożnej – Qatar 2022.

Będziemy latać przynajmniej raz w tygodniu do końca mistrzostw, ostatni nasz pokaz zaplanowany jest na 18 grudnia – będzie się działo – zapowiada.

Jeszcze nie latałem na Mundialu. Myślę, że będzie to świetna forma promocji naszego sportu, małymi kroczkami do przodu – cieszy się Paweł.

Paramotor Team Qatar - piloci po treningu na pustyni Sealine w Katarze (fot. Paweł "Lojak" Kozarzewski)

(fot. Paweł "Lojak" Kozarzewski)

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego materiału, który Paweł zebrał z ujęć z kamery na swoim pokładzie oraz z drona, którym w dniu 16 listopada ganiał chłopaków. Film można zobaczyć tutaj www.facebook.com/lojakpl/videos/5604230686351546

Po treningach Paweł wraz z pozostałymi pilotami zamiast siedzieć w hotelu preferują takie okoliczności przyrody. W środę latał ponad 3 godziny. Fotorelację z przygotowań do pokazów w Katarze można zobaczyć na stronie www.facebook.com/lojakpl

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Czytaj więcej

Nasze strony