Przejdź do treści
Lotnicy Korpusu Piechoty Morskiej w symulatorze (CFTD) CH-53K (fot. Lockheed Martin)
Źródło artykułu

Nowy symulator CH-53K dla US Marine Corps

Lockheed Martin dostarczy Korpusowi Piechoty Morskiej USA kontenerowe urządzenie do szkolenia lotniczego (CFTD) dedykowane do ciężkiego śmigłowca Sikorsky CH-53K, poinformowała w środę firma.

Urządzenie jest częścią niedawno przyznanego kontraktu, który obejmuje również opcje na trzy dodatkowe CFTD. Według Lockheed Martin, umowa jest następstwem sukcesu pierwszego urządzenia szkoleniowego CH-53K, które w 2020 r. zostało dostarczone do Jacksonville, North Carolina Marine Corps Air Station (MCAS) New River.

„Piloci morscy płynnie przeszli z urządzenia szkoleniowego na rzeczywisty kokpit fly-by-wire CH-53K i wykonali misje w środowisku floty – takie jak tankowanie w powietrzu” – powiedział Flash Kinloch, wiceprezes Lockheed Martin ds. szkoleń. i rozwiązań symulacyjnych. „Szkolenie w tym niezwykle wciągającym środowisku wirtualnym pozwala załogom lotniczym trenować pełen zakres zadań, które można wykonać na śmigłowcu w bezpieczny, opłacalny i realistyczny sposób”.

CFTD obejmuje pełny kokpit, stanowisko operatora instruktora oraz salę do odpraw. Oczekuje się, że nowe urządzenia szkoleniowe będą zawierać ulepszenia, które „poprawią wydajność systemu, zwiększą oszczędności i będą bardziej dostosowane do śmigłowca CH-53K”

Lockheed Martin podkreślił, że już w kwietniu ubiegłego roku Korpus Piechoty Morskiej osiągnął początkową zdolność operacyjną (IOC) dla CH-53K.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony