Przejdź do treści
Górskie latanie, fot. AOPA
Źródło artykułu

Naucz się latania w górach z AOPA Germany

W dniach od 6 do 12 sierpnia 2023 r., niemiecki oddział AOPA organizuje Fly-In Camp w Eggenfelden na południu Niemiec, na który zaprasza wszystkich zainteresowanych. Jego założeniem ma być przybliżenie zasad wykonywania lotów górskich w Alpach Bawarskich, Austriackich i Szwajcarskich (ALP).

Lotniska przelotów zlokalizowane są w Bawarii, Austrii i Szwajcarii, ale także w Słowenii i we Włoszech. Osoby prowadzące wykłady będą przybliżać profesjonalne procedury wykonywania lotów w środowiskach górskich. Szkolenia mają być podzielone na podstawowe (BAS), zaawansowane (ADV), a także dotyczące lotów nocnych (NGT), a część z nich ma się odbyć na symulatorach (SIM). Jednak wszystko jest zależne od lokalnych ograniczeń.

Dla osób niebędących pilotami dostępny będzie kurs „pinch-hitter”, w ramach którego osoba nieznająca się na obsłudze samolotu ma zostać przeszkolona w kwestii bezpiecznego lądowania małym statkiem powietrznym.

Jak informują organizatorzy, 90% instruktorów uczestniczących w przedsięwzięciu mówi płynnie po angielsku i jest zdolna do nauczania również w tym języku. Zakwaterowanie można łatwo rezerwować w najbliższej okolicy Eggenfelden w zróżnicowanych przedziałach cenowych. Dla uczestników podróżujących własnymi samolotami zapewniony będzie transfer taksówką. Opłaty wynoszą 260 € dla członków AOPA i 360 € dla osób niebędących członkami tej organizacji.

Obóz odbywa się od ponad czterdziestu lat i jest organizowany przez AOPA Germany. Jego dotychczasowa popularność opiera się prawdopodobnie na uroczej atmosferze lotnisk, ich otoczeniu i typowej bawarskiej gastronomii w okolicznych ogródkach piwnych. Ciepłego charakteru imprezy dodaje czynnik towarzyski w postaci wieczornych spotkań integracyjnych i kursów gotowania. Więcej informacji dostępnych jest na stronie AOPA Germany

 

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony