Przejdź do treści
Źródło artykułu

Na lotnisku w Dublinie powstanie taras widokowy

Na lotnisku w Dublinie powstanie taras widokowy

Port lotniczy w Dublinie złożył wniosek dotyczący planowanego utworzenia nowego, wydzielonego obszaru widokowego, z którego mieszkańcy kraju będą mogli oglądać starty i lądowania samolotów na pasach startowych lotniska.

Proponowany obiekt obserwacji statków powietrznych zlokalizowany zostanie na terenie obecnego nieformalnego punktu widokowego na lotnisku przy Old Airport Road, zwanego lokalnie „Kopcem”. Obiekt jest w całości własnością lotniska w Dublinie.

Taras na lotnisku w Dublinie zapewni wygodną i bezpieczną przestrzeń do obserwacji ruchu samolotów, z dobrym widokiem na południowy pas startowy (10R/28L) i pas startowy wykorzystywany podczas bocznego wiatru (16/34).

Udogodnienia obejmują wydzielony parking na 22 miejsca parkingowe, w tym dwa miejsca dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej i dwa wydzielone miejsca dla rodzin, parking dla rowerów oraz podwyższony zadaszony podest z miejscami do siedzenia. Obiekt będzie w pełni oświetlony, a zasilanie zapewnią umieszczone na jego terenie panele słoneczne.

Czytaj całość artykułu na stronie www.polska-ie.com

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony