Przejdź do treści
Terminal lotniska Szeremietiewo w Moskwie, fot. wikipedia
Źródło artykułu

Moskiewskie lotnisko Szeremietiewo wysłało na przymusowe urlopy 7 tys. pracowników

Moskiewski port lotniczy Szeremietiewo (SVO) wysłał na przymusowe urlopy 40% personelu, czego główną przyczyną jest znaczny spadek ruchu pasażerskiego. Około 7 tys. pracowników lotniska, którzy zostali urlopowani, będzie otrzymywać obniżone o jedną trzecią pensje. Osoby te mają zostać przywrócone do pracy, jak tylko ruch lotniczy wróci do normy.

16 marca 2022 r. o decyzji poinformował prezes Szeremietiewa Michaił Wasilenko i jak podkreślał, jest ona zgodna z krajowym kodeksem pracy i ma związek z nałożeniem sankcji na Federację Rosyjską oraz zamknięciem przestrzeni powietrznych wielu krajów dla rosyjskich linii lotniczych. Fakt ten oprowadził do krytycznego spadku ruchu pasażerskiego i zmniejszenia wielkości obsługi, jak i liczby potrzebnych zasobów ludzkich.

Obecnie rosyjskie linie lotnicze mogą obsługiwać tylko loty krajowe i zagraniczne do kilku krajów, które nie nałożyły sankcji na ten kraj. Wcześniej lotnisko tymczasowo zamknęło swój Terminal D i zoptymalizowało i skoncentrowało operacje w terminalach B i C. „Międzynarodowy Port Lotniczy Szeremietiewo, w obliczu przymusowych ograniczeń w zakresie międzynarodowego transportu lotniczego oraz w celu optymalizacji i koncentracji działalności w północnym kompleksie terminali (B i C), wstrzymuje obsługę pasażerów w terminalu D od godziny 00:00 15 marca br.” - poinformowało lotnisko w komunikacie prasowym.

Przyloty i odloty lotów międzynarodowych obsługiwanych przez linie Belavia, Armenia, Vietnam Airlines, Corendon Airlines, Korean Air, Mongolian Airlines, Aeroflot, Cham Wings Airlines, Air India, Air Serbia zostały przekierowane do Terminalu C. Tymczasem loty krajowe oferowane przez Aeroflot, Linie Rossiya Airlines, Pobeda, Yamal, Ikar, Nordwind Airlines i Severstal są obsługiwane z Terminalu B.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony