Przejdź do treści
AW139 w locie (fot. Leonardo Helicopters)
Źródło artykułu

Leonardo dostarczy śmigłowce AW139 dla operatora z Królestwa Arabii Saudyjskiej

THC (The Helicopter Company) i Leonardo jeszcze bardziej zacieśniają współpracę w zakresie cywilnych operacji śmigłowcowych, wprowadzając do eksploatacji 16 dwusilnikowych średnich śmigłowców AW139 przeznaczonych dla służb ratownictwa medycznego (EMS) oraz do transportu korporacyjnego w Królestwie Arabii Saudyjskiej.

Dostawy rozpoczną się w tym roku i zostaną zakończone w ciągu kolejnych trzech lat. Zakupione śmigłowce uzupełnią istniejącą flotę siedmiu AW139 należących do THC. W ramach przyszłej rozbudowy może zostać zakupionych sześć dodatkowych egzemplarzy.

Gian Piero Cutillo, dyrektor zarządzający Leonardo Helicopters, powiedział: „Jesteśmy niezmiernie zadowoleni, że możemy kontynuować znakomitą, wieloletnią współpracę z THC, przyczyniając się do stałego wzrostu jakości świadczonych przez nich usług dzięki kolejnym śmigłowcom AW139. Z niecierpliwością czekamy na możliwość wsparcia naszego partnera w zapewnieniu jeszcze wyższego poziomu efektywnego i bezpiecznego transportu pasażerskiego oraz misji reagowania kryzysowego na terenie całego kraju."

„Jesteśmy naprawdę podekscytowani, że dzięki temu nowemu zamówieniu możemy znacznie powiększyć naszą flotę śmigłowców Leonardo. AW139 to z pewnością jedna z najbardziej niezawodnych platform w branży i „najlepszy w swojej klasie” środek transportu. Cieszymy się również z ponownej szansy umocnienia naszego partnerstwa z Leonardo, historycznym partnerem THC, w celu rozwijania nowych możliwości i usług w całym ekosystemie śmigłowców w Królestwie Arabii Saudyjskiej” – powiedział kapitan Arnaud Martinez, prezes The Helicopter Company.

AW139 to najważniejszy program śmigłowcowy na świecie od czasu jego certyfikacji w 2004 r. i najlepiej sprzedający się typ śmigłowca w swojej kategorii. Do tej pory ponad 290 klientów z ponad 70 krajów złożyło zamówienia na ponad 1200 egzemplarzy. Ten typ śmigłowca odniósł ogromny sukces na Bliskim Wschodzie – w całym regionie sprzedano ponad 170 egzemplarzy przeznaczonych do wykonywania zróżnicowanych misji, w tym transportu korporacyjnego, ratownictwa medycznego, poszukiwań i ratownictwa, ochrony porządku publicznego, transportu morskiego i zadań rządowych.

AW139 oferuje wyjątkowe możliwości, technologię i bezpieczeństwo tak, aby spełnić surowe wymagania użytkowników dotyczące zadań w trudnych warunkach i zmaksymalizować efektywność. Typ ten został wyposażony w najnowocześniejszą awionikę z zaawansowanymi systemami nawigacji i unikania kolizji, które zwiększają świadomość sytuacyjną i zmniejszają obciążenie pilota, charakteryzuje się niezrównaną prędkością, marginesem mocy i ogólnymi osiągami, posiada najszerszą kabinę w swojej kategorii, wyróżniającą się modułowością umożliwiającą szybką rekonfigurację, unikalną przekładnię główną zdolną do pracy na sucho przez ponad 60 minut, zapewniającą większą niezawodność i bezpieczeństwo, a także 1000 certyfikowanych zestawów.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony