Przejdź do treści
A220 należacy do linii Ibom Air, fot. youtube
Źródło artykułu

Kryzys w Nigerii spowodował zawieszenie lotów krajowych przewoźników

9 maja, Nigeria, która jest najbardziej zaludnionym krajem Afryki, poinformowała, że zawiesza loty krajowych linii lotniczych. Podjęta decyzja jest związana z rosnącą ceną paliwa lotniczego.

Przemysł tego afrykańskiego państwa zmaga się z kryzysem paliwowym, do czego doprowadziło również ograniczenie dostaw rosyjskich surowców z powodu wojny na Ukrainie. Fakt ten spowodował zwiększenie się cen paliw oraz zmniejszenie ich dostępności. 

W Nigerii w ostatnim czasie paliwo lotnicze podrożało czterokrotnie, a podróże lotnicze stały się zupełnie nieopłacalne. Dodatkowo, znacznego osłabienia doznała miejscowa waluta (Niar Nigeryjski).

Są to kolejna cięcia w nigeryjskim sektorze lotniczym, który dwa miesiące temu doświadczył pierwszych redukcji siatki połączeń. Teraz jednak nie wszystkie linie lotnicze zamierzając zawiesić swoje loty. Przykładowo, nigeryjski Ibom Air chce dalej realizować zakładany rozkład, choć może w ograniczonym zakresie. 

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Czytaj więcej

lotnictwo GA
Firma Westwings zgodnie z zamierzeniami uruchomiła pod koniec 2021 roku swój pierwszy klub pilota w Polsce, oferując pilotom z licencją dostęp do wynajmu samolotów Piper Warrior II bazowanych w Porcie Lotniczym Poznań-Ławica. Założyciel firmy Michał Zienkiewicz prezentuje...
lotnictwo GA
W ostatnich dniach ukazały się zmiany AIP AIRAC AMDT 251, MIL AIRAC AMDT 142, VFR AIP AIRAC AMDT 153.
lotnictwo GA
Miło nam poinformować, iż w ofercie sklepu dlapilota.pl znalazła się nowa edycja lotniczych map Polski 2022 według standardów ICAO w skali 1 : 500 000. Komplet składa się z 6 oddzielnych laminowanych arkuszy w podziale geograficznym: Gdańsk, Olsztyn, Poznań, Warszawa, Wrocław,...
lotnictwo GA
19 maja planowane jest czasowe wyłączenie VOR WAR na okres ok. 9 miesięcy. Tego dnia znika z AIP, a w ślad za tym z elektronicznych map w GPS-ach (po aktualizacji) DVOR/DME WAR. Zaraz potem nastąpi jego fizyczne wyłączenie i rozbiórka obiektu.

Nasze strony