Przejdź do treści
Osłona silnika B744 w ogrodzie domu w Belgii
Źródło artykułu

Incydent: Element osłony silnika B744 spadł na dom mieszkalny w Belgii

9 września 2022 r., B744 w wersji cargo linii Air Atlanta (znaki rejestracyjne TF-AMC) wykonywał lot CC-320 z Liege (Belgia) na Maltę. Wykonując procedurę SID po starcie z pasa 22L w Liege ok. godz. 21.43 UTC na wysokości 6-9 tys. stóp samolot przeleciał nad miejscowością Waremme.

Około północy czasu lokalnego mieszkańcy jednego z domów w Waremme zostali obudzeni przez ogromny hałas i w ogrodzie odkryli coś, co wyglądało na część osłony silnika samolotu. Element spadając uderzył i uszkodził dach z ich domu, a następnie wpadł do ogrodu.

Po wniesieniu się na FL330 B744 kontynuował lot na lotnisko docelowe, gdzie 2h 20 min później wylądował bez dalszych incydentów. Tam pozostał na ziemi przez ponad 20 h.

Uszkodzenia domu w Belgii spowodowane odpadłym elementem silnika B744

Lotnisko Liege poinformowało, że od B744 Air Atlanta podczas wznoszenia odpadła część osłony silnika. Dane z Flightradar24 pokazują, że element mógł należeć potencjalnie do innego B744 (znaki rejestracyjne TF-AMM), który wykonywał lot CC-4400 z Liege do Atlanty i o 22.37 UTC przelatywał nad Waremme na wysokości ok. 4 tys. stóp. Jednak samolot ten wykonał od razu lot powrotny zgodnie z rozkładem i nie został zatrzymany na ziemi z powodu widocznych braków osłony silnika.

Więcej informacji na temat tego zdarzenia dostępnych jest na stronie www.avherald.com

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony