Przejdź do treści
Flota samolotów należących do linii Emirates na lotnisku w Dubaju (fot. Emirates)
Źródło artykułu

IATA: powoli odradza się ruch samolotów

Przewozy lotnicze na świecie o doszły w 2022 r. do 68,5 proc. poziomu sprzed pandemii, wzrosły o 64,4 proc. w porównaniu do 2021 r. — podała organizacja przewoźników IATA. Inną sprawą jest wymóg w USA dostosowania wysokościomierzy do pracy przy łączności bezprzewodowej 5G, aby nie dochodziło do interferencji. Nie wszystkie linie zdążą w ustalonym terminie

W ciągu 2 lat pandemii 2020-21 linie lotnicze straciły kilkadziesiąt miliardów dolarów, a pierwsze oznaki poprawy pojawiły się w ubiegłym roku, zwłaszcza latem. Niedawne otwarcie Chin po odstąpieniu od polityki zero Covid zwiększy to odrodzenie. — Dynamika będzie trwać w tym roku, mimo przesadnej reakcji niektórych rządów na chińskie otwarcie — stwierdził Willie Walsh, dyrektor generalny IATA. Władze Chin wcześniej zapowiedziały, że wznowią od 6 lutego zagraniczne wycieczki grupowe chińskich obywateli, organizowane przez biura podróży i firmy online — pisze Reuter.

Z danych IATA wynika, że przewozy europejskich przewoźników skoczyły w 2021 r. o 132,2 proc. względem poprzedniego roku, a linii z Ameryki Płn. o 130,2 proc. Przedstawiciele branży i analitycy uważali od dawna, że dojście do poziomu sprzed pandemii będzie zależeć od tego, jak szybko odrodzi się podróżowanie z Chin i do tego kraju.

Czytaj całość artykułu na stronie www.rp.pl

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony