Przejdź do treści
Źródło artykułu

FAA prowadzi dochodzenie w sprawie niskiego przelotu B738 Southwest Airlines (film)

Federalna Administracja Lotnictwa USA (FAA) bada incydent z udziałem B738 linii Southwest Airlines, który podczas dolotu do lotniska w Oklahoma City wywołał alarm w związku z niską wysokością jaką osiągnął w dużym oddaleniu od docelowego portu lotniczego.

18 czerwca 2024 r. Boeing 737-800 (znaki rejestracyjne N8555Z) wykonywał lot nr 4069 z Las Vegas (LAS) do Oklahoma City (OKC). Około 00:05 czasu lokalnego samolot otrzymał automatyczne ostrzeżenie o małej wysokości, gdy znajdował się jeszcze około 14 km (dziewięć mil) od lotniska Will Rogers World Airport.

Dane z serwisów umożliwiających śledzenie lotów wskazują, że B737 zniżył się do około 525 stóp (160 metrów) nad poziomem gruntu, przelatując nad przedmieściami Oklahoma City. Kontroler ruchu lotniczego natychmiast powiadomił załogę o alercie dotyczącym niskiej wysokości, a piloci zareagowali, inicjując wznoszenie.

Kontroler polecił załodze utrzymanie wysokości 3000 stóp (915 m). Samolot wylądował bezpiecznie krótko po północy, a linie lotnicze poinformowały, że będą współpracować z FAA w celu dokładnego zbadania tego incydentu.

Film dokumentujący przebieg zdarzenia:

Niski przelot B738 Southwest Airlines nad przedmieściami Oklahoma City

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony