Przejdź do treści
G5 przy lotnisku (fot. AVweb)
Źródło artykułu

FAA grozi kolejnymi zakłóceniami 5G

FAA grozi kolejnymi zakłóceniami lotów związanych z 5G, jeśli federalni urzędnicy ds. komunikacji nie będą tłumić na lotniskach sygnałów mniejszych operatorów telefonów komórkowych.

W liście wysłanym w zeszły piątek, Billy Nolen pełniący obowiązki administratora FAA powiedział Narodowej Administracji Telekomunikacji i Informacji, że 5G pozostaje zagrożeniem dla niektórych wysokościomierzy radarowych i o ile 19 innych firm telekomunikacyjnych gotowych do uruchomienia swoich usług nie będzie przestrzegać tych samych ograniczeń co główne, bezpieczeństwo przewozów lotniczych będzie zagrożone.

"FAA byłaby zmuszona do podjęcia natychmiastowych kroków w celu zapewnienia bezpieczeństwa podróżującym, zwiększając prawdopodobieństwo zakłóceń lotów w Stanach Zjednoczonych" – napisał Nolen.

Verizon i AT&T uzgodniły w czerwcu szereg ograniczeń i opóźnień serwisowych, aby zapewnić przewoźnikom posiadającym samoloty z podatnymi wysokościomierzami szansę na ich wymianę lub modyfikację. Do tego czasu Nolen powiedział, że nie może ryzykować, że nieskrępowany dostęp do 5G będzie powodował problemy z wysokościomierzami.

Modernizacja wysokościomierzy zostanie zakończona dopiero w 2023 roku. FAA nie ma uprawnień do wymuszania zgodności na małych przewoźnikach i prosi Federalną Komisję Łączności (FCC) o wydanie biuletynu. Żaden z urzędników telekomunikacyjnych nie odpowiedział na pytania Reutera w tej sprawie.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony