Przejdź do treści
A380 linii Emirates na lotnisku (fot. Heathrow Airport, Facebook)
Źródło artykułu

Emirates zapowiada ogromne inwestycje we flotę A380

Linie Emirates, największy międzynarodowy operator floty A380 – intensyfikuje inwestycje w utrzymanie i podniesienie wydajności operacyjnej oraz w jak najwyższą sprawność i niezawodność floty konstrukcji tego typu. Przy okazji targów Dubai Airshow przewoźnik podpisał umowy o wartości ponad 1,5 mld dolarów z szeroką grupą dostawców i partnerów w sprawie obsługi posprzedażnej oraz konserwacji, napraw i remontów (MRO). 

Linie wykorzystają na większą skalę wiedzę i możliwości firm takich jak Honeywell, Collins Aerospace, Pratt & Whitney, Safran, Lufthansa Technik, OEM Services, Gameco czy Haeco, aby zoptymalizować cykl życia floty A380 i podnieść wydajność operacyjną. Wszystko to zgodnie z rygorystycznymi standardami. Partnerzy Emirates będą realizować usługi: konserwacji, napraw i remontów (MRO), dostawy części, naprawy podzespołów oraz wsparcia technicznego.

Rozpoczęte działania wynikają z dbałości przewoźnika o jakość i dają klientom możliwość korzystania z jego sztandarowych produktów i usług przez wiele lat. Równocześnie z pracami nad konserwacją floty A380, linie realizują największy w branży, znany program modernizacji wyposażenia, warty ponad 2 mld dolarów, który zapewni jeszcze wyższą jakość obsługi pokładowej.

,,A380 jest i będzie ważną częścią historii Emirates. Jego rozmiary i zdolność przewozowa zapewniają Emirates rozwój na najbardziej ruchliwych lotniskach świata, oferują nowe możliwości podróżującym i znacznie podnoszą komfort pasażerów. To właśnie ze względu na nasze ciągłe zainteresowanie Airbusem A380 i zaufanie do niego, intensywnie inwestujemy w utrzymanie floty w nieskazitelnym stanie. A380 pozostanie kluczowym samolotem w naszej siatce połączeń i ofercie przez kolejną dekadę, dlatego chcemy zadbać o doskonałą kondycję floty" – powiedział sir Tim Clark, prezes linii Emirates.

Emirates i Collins Aerospace podpisały długoterminową umowę dotyczącą programu remontowego podwozia głównego Airbusów A380 przewoźnika. Collins należy do kluczowych partnerów Emirates i zaoferuje miejscowe wsparcie przy znacznej części programu na terytorium Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Safran Landing Systems zadba o podwozie przednie samolotów A380 Emirates na zasadzie wyłączności. Rozbudowana sieć zakładów Safran, obejmująca centra serwisowe w Singapurze i Francji, zaoferuje Emirates wiedzę, możliwości i zindywidualizowaną obsługę w całym cyklu życia systemów lądowania A380. 

Honeywell dostarczy koła i hamulce z włókna węglowego do 116 samolotów A380. Zaawansowane konstrukcje kół i hamulców Honeywell pozwalają ograniczyć masę i koszty konserwacji, a także wydłużyć całkowitą żywotność hamulców. Konserwacja kół i hamulców będzie prowadzona w warsztatach Emirates, co umożliwi stałą obsługę techniczną na terenie Dubaju.

W ramach 15-letniej współpracy Emirates przedłużyły umowę z OEMServices na bieżącą obsługę A380 przewoźnika, która obejmuje dostawę części zamiennych, naprawy i wsparcie techniczne.

Pratt and Whitney i Emirates podpisały umowę dotyczącą konserwacji i wsparcia technicznego dla pomocniczych zespołów zasilania PW980 – najpotężniejszych w sektorze komercyjnym. Umowa gwarantuje liniom terminowe i skuteczne wsparcie techniczne oraz planowanie prac.

Przewoźnik buduje sieć starannie dobranych partnerów w zakresie usług MRO, którzy zapewniają kompleksową obsługę liniową samolotów, a ponadto w ścisłej współpracy z tymi dostawcami dba o stałą zgodność maszyn ze swoimi wymaganiami handlowymi i technicznymi.

Lufthansa Technik zapewni obsługę techniczną hangarową (bazową) samolotów A380 Emirates oraz dodatkowe przeglądy typu C w ciągu najbliższych trzech lat. Przeglądów będzie dokonywać Lufthansa Technik Philippines (LTP) w Manili. Centrum kompetencyjne obsługi technicznej hangarowej Lufthansa Technik w stolicy Filipin, już od stycznia tego roku, przeprowadziło szereg przeglądów generalnych A380 Emirates. Ponadto linie Emirates podpisały z Lufthansa Technik umowę dotyczącą przyszłych remontów podwozi głównych.

Oprócz tego przewoźnik zawarł umowy z chińskimi firmami Gameco (Kanton) i Haeco (Xiamen) na przeglądy typu C samolotów A380 – odpowiednio w styczniu i lutym 2024 r.

Linie Emirates obsługują obecnie blisko 90 samolotów A380, a w najbliższych miesiącach do użytku mają wprowadzić kolejne. W ubiegłym roku przewoźnik zainicjował program modernizacji, planując odświeżenie wnętrz 67 Airbusów A380 we wszystkich klasach, a także instalację nowych kabin klasy ekonomicznej premium. Do tej pory zmodernizowano 16 samolotów, które są obecnie użytkowane w pełnym zakresie. Wyjątkowym pod względem skali projektem zarządza w całości zespół Emirates Engineering.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony