Przejdź do treści
A350-900 w barwach Egyptair w locie (fot. Airbus)
Źródło artykułu

Egyptair zamawia 10 samolotów A350-900, aby zaspokoić rosnące zapotrzebowanie na podróże lotnicze

Klienci Egyptair wkrótce będą latać do destynacji na całym świecie na pokładzie nowych Airbusów A350-900, po tym jak linia lotnicza ogłosiła zamówienie na 10 takich samolotów podczas Dubai Airshow.

Po włączeniu do floty A350-900 zapewnią EGYPTAIR o 25% mniejsze zużycie paliwa, a co za tym idzie, niższą emisję spalin. Pasażerowie będą mogli cieszyć się komfortem kabiny Airbus AirSpace, doświadczając prawdziwej przestronności, szerokich siedzeń, wysokich sufitów i nastrojowego oświetlenia ambientowego.

Podpisanie zamówienia odbyło się podczas Dubai Airshow 2023 w obecności prezesa i dyrektora generalnego EGYPTAIR, inżyniera Yehii Zakarii oraz dyrektora handlowego i dyrektora ds. międzynarodowych Airbusa, Christiana Scherera.

„Egyptair jest kluczowym partnerem Airbusa na Bliskim Wschodzie i w Afryce. Jesteśmy niezmiernie dumni z tego partnerstwa służącemu rozwojowi przemysłu lotniczego. Skupiamy się na ulepszaniu naszej floty tak, aby obejmowała jedne z najnowocześniejszych dostępnych samolotów" – powiedział Yehia Zakaria, prezes i dyrektor generalny Egyptair.

„Egyptair zawarł umowę z Airbusem na zakup 10 samolotów A350-900, każdy oferujący 340 miejsc. Samoloty te są wyposażone w najnowocześniejsze technologie i silniki Rolls-Royce XWB Trent, znane z nowatorskiego projektu oraz ograniczenia emisji i zużycia paliwa. Ta maszyna jest optymalnym wyborem, gdy rośnie popyt w naszej sieci połączeń" – dodał Zakaria.

„Po dostarczeniu A350-900 będzie flagowym samolotem Egyptair. Dołączenie najnowocześniejszego i najbardziej wydajnego samolotu szerokokadłubowego na świecie do floty tej linii lotniczej odegra kluczową rolę w poszerzeniu jej oferty, otwierając nowe możliwości, szczególnie w zachodnich Stanach Zjednoczonych i na Dalekim Wschodzie" – powiedział Christian Scherer, dyrektor handlowy i dyrektor ds. międzynarodowych w Airbusie.

To jedyny samolot, który umożliwi Egyptair rozwój sieci połączeń przy zachowaniu wzorcowej efektywności ekonomicznej, a także komfortu pasażerów.

A350 to najnowocześniejszy i najbardziej wydajny samolot szerokokadłubowy na świecie oraz lider dalekiego zasięgu w kategorii samolotów oferujących 300–410 miejsc. Lata ekonomicznie na każdych trasach, od krótkodystansowych po bardzo długodystansowe o długości do 9700 mil morskich. A350 został zaprojektowany od nowa. Samolot ten cechują najnowocześniejsze technologie, aerodynamika, lekkie materiały i silniki najnowszej generacji, które łącznie zapewniają 25% przewagę w zakresie spalania paliwa, kosztów eksploatacji i emisji CO₂, a także 50% redukcję hałasu w porównaniu z konkurencyjnymi samolotami poprzedniej generacji.

A350 zdobył ponad 1000 zamówień od wiodących przewoźników z całego świata.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony