Przejdź do treści
Piper PA-32R wykorzystany do bicia rekordu lądowania w 48 stanach USA, fot. Youtube
Źródło artykułu

Dwa zespoły pobiły rekord najszybszego lądowania w 48 stanach USA

Dwa zespoły ukończyły loty mające na celu zarejestrowanie najszybszego czasu lądowania samolotu we wszystkich 48 sąsiadujących ze sobą stanach kontynentalnych USA. Pierwszy zespół zakończył zadanie w 38 godzin i 13 minut, lecąc Cirrusem SR22T. Ta podróż rozpoczęła się w stanie Maine, a dalej trasa prowadziła na południe, a następnie na zachód, gdzie 25 maja zakończyła się w stanie Indiana.

Z kolei druga grupa dokonała tego wyczynu w 44 godziny i 7 minut latając od 4 do 6 czerwca samolotem Piper PA-32R Saratoga z 1980 r. Wystartowali oni z Michigan, kierując się na zachód do Waszyngtonu, po czym skręcili na południe i zakończyli podróż w stanie Maine. Obie drużyny pomyślnie zakończyły swoje loty zdecydowanie poprawiając poprzedni Rekord Guinnessa wynoszący 16 dni, 12 godzin i 56 minut, ustanowiony przez Calvina Page'a i Mitcha Millera w maju 2018 r.

Rekord Guinnessa w najszybszym czasie lądowania samolotem we wszystkich 48 sąsiednich stanach USA wymaga oddzielnego etapu między każdym stanem, ale dopuszcza dodatkowe międzylądowania, o ile są one również udokumentowane. Próbę bicia rekordu może podjąć każdy pilot lub zespół dwóch lotników, pod warunkiem, że posiadają oni co najmniej licencję turystyczną i przez cały lot używają tego samego statku powietrznego. Loty muszą osiągnąć minimalną wysokość 500 stóp nad terenem, a lądowania mogą się odbywać tylko na lotniskach, które są dostępne dla obserwatorów i wyraziły zgodę na taką operację.

Członek zespołu, który pobił rekord najszybszego lądowania w 48 stanach kontynentalnych USA

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony